Liigu sisu juurde

East Capital lubab rajada Rae valda Eesti suurima logistika- ja kergetööstuspargi

Renderdus Rae valda kerkivast logitsika- ja tööstuspargist.Foto: East Capital Real Estate

East Capital Real Estate teatas, et rajab Tallinna külje alla Eesti suurima logistika- ja kergetööstuspargi – 30hektarilisel maa-alal paikneva 140 000-ruutmeetrise East Capital Park Rae.

East Capital Real Estate juhatuse liikme Martin Otsa sõnul on Park Rae esimeste hoonete valmimine planeeritud 2025. aastal, kuid kogu pargi valmimine sõltub ka turunõudlusest. “Maatükk, mille logistikapargi rajamiseks 2021. aastal ostsime, asub logistiliselt väga heas asukohas – vaid 15minutise autosõidu kaugusel Tallinna kesklinnast, suurepärase juurdepääsuga Tallinna ringteele ja Tartu maanteele,” rääkis ta. “Meil on ambitsioonikas eesmärk ehitada siia Eesti suurim logistika- ja kergetööstushoonetega park, mille rajamisega tänavu alustasime.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Pargi taristu valmimise puhul peetud üritusel peab kõnet East Capital Real Estate’i investeeringute juht Martin Otsa.Foto: Magnus Heinmets

Otsa sõnul tuleneb vajadus uute ja kaasaegsete logistika ja kergetööstuse keskuste järele ettevõtete muutunud strateegiast, mille oluliseks alustalaks on süsiniku jalajälje vähendamine. “Logistikatööstuse tulevik on roheline, jätkusuutlik ja paindlik,” lausus ta. “See tähendab, et energia tuleb taastuvatest energiaallikatest, ehituses kasutatakse jätkusuutlikke materjale, pargi hoonestus on paindlik ja võimaldab muuta rendipindade suurust ning töökeskkond on tervisesõbralik. East Capital Park Rae arendamisel arvestame igal sammul nii inimesi kui loodust.”

Logistikaparki rajatakse terviklik lahendus, mis koosneb logistika- ja kergetööstushoonetest, bürooruumidest, toitlustusaladest, riietusruumidest, söömiseks ja puhkamiseks mõeldud välialadest ning sise- ja välistreeningu aladest koos jalutus- ja jalgrattateedega. “Park Rae üks prioriteete on töötajate rahulolu,” selgitas Otsa. “Kuna rohelised hooned avaldavad suurt mõju töötajate tervisele ja tootlikkusele, siis see pole mitte ainult eetiline valik, vaid ka strateegiline eelis, et meelitada ja hoida kinni parimat talenti.”

Park Rae ehitus on alanud ning keskus otsib pikaajalisi üürnikke, kellega koostöös ruume kohandada vastavalt nende vajadustele.

Logistikapargi arendaja on East Capital Real Estate. 8. novembril avati ettevõtte töötajate, koostööpartnerite ja Rae valla esindajatega logistikapargi infrastruktuur.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.