Liigu sisu juurde

28korruselise büroohoone ehitus saavutas täiskõrguse, ligi 90 protsenti pindadest on leidnud üürniku

Arteri kvartali ehitus.Foto: Egert Kamenik / Kapitel

Eile pidasid arendaja Kapitel ja ehitaja Merko Tallinna kesklinnas Olümpia hotelli vastas asuva Arteri kvartali büroohoone sarikapidu, sest maja saavutas täiskõrguse 111 meetrit.

Arteri kvartali sarikapidu.Foto: Egert Kamenik / Kapitel

Järgmise aasta kolmandas kvartalis valmiv ligikaudu 150 miljoni eurose koguinvesteeringuga Arteri kvartal koosneb 28-, 15- ja üheksakorruselisest hoonest ning neid ühendavast parkimismajaga keskhoonest. Kvartalis on kokku 38 000 ruutmeetrit üüripinda. Hoonet arendava Kapiteli turundus- ja müügidirektori Merit Kullasepa kinnitusel on tänaseks üürniku leidnud juba ligi 90 protsenti pindadest.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Vaade Arteri kvartali ehituselt Tallinna südalinnale.Foto: Egert Kamenik / Kapitel

Kvartali südalinna poolseima 15korruselise büroohoone üürnike seas on advokaadibüroo WALLESS, Eesti start-up Planet42, laevanduse kaubandusteenuste ettevõte Bunker Partner, lisaks avab seal uksed paindlikke kontorilahendusi ja co-working teenust pakkuv Spaces, City Tervisekliinik ning ujula ja spaaga spordiklubi.

Kvartali üheksakorruselise hoone 58 üürikorteri operaator on Bob W. 

Kvartali kõrgeimasse ehk 28korruselisse hoonesse kolib 2025. aasta kevadel Swedbank.

Merko Ehitus Eesti juhatuse esimees Ivo Volkov ütles, et Arteri kvartal on ehituslikus mõttes vähemalt kümnendi tipp-projekt. “Hoonete suur maht, kõrgtehnoloogiliste süsteemide keerukus, BREEAMi nõuetele vastav ehitamine ja platsil igapäevaselt tööd tegeva meeskonna suurus tähendab äärmiselt põnevaid ja parimas mõttes pingelisi tööpäevi,” rääkis ta. “Tallinnasse vaieldamatu maamärgi püstitamine on kordumatu võimalus, mida heas koostöös tellijaga suure uhkusega ellu viia.”

Keskkonnasõbralike energialahendustega liginullenergiahooned on projekteeritud ja ehitatakse rahvusvahelise BREEAM standardi Excellent tasemele vastavalt. Hoonete jahutus- ja küttevajaduse katavad energiavaiad, kaugküte ning kaugjahutus.

Eile peetud sarikapeol sündis ka maailmarekord – kiikingu kiigega täistiiru sooritus 28korruselise hoone katusel ehk 111 meetri kõrgusel. Kaskadöör oli Sergei Vertepov Ghost Divisionist.

Arteri kvartali sarikapeol tegi kaskadöör Sergei Vertepov maailmarekordi kiikingus.Foto: Egert Kamenik / Kapitel

Kvartali arhitekt on Martin Aunin ning sisearhitekt Arhitekt11, ehituse peatöövõtja on Merko Ehitus Eesti.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega