Elamispinnad muutusid mullu Soomes soodsamaks, suurim hinnalangus tabas väiksemaid Helsingi kortereid

Kõige enam odavnesid 2023. aastal Soome kinnisvaraturul Helsingi väiksemad korterid: ühetoaliste korterite hinnad langesid 9,2 % ja kahetoaliste hinnad 7,3 %. Foto: Tierra Mallorca / Unsplash

Mullu langesid Soomes korterite hinnad kõige rohkem Helsingis ja Vantaas – 8 %. Suurematest linnadest langesid hinnad kõige vähem Turus, 4,3% ja väljaspool suuri linnu langesid korterite ja ridaelamubokside hinnad keskmiselt 4,8 %.

Kõige enam odavnesid 2023. aastal Helsingi väiksemad korterid: ühetoaliste korterite hinnad langesid 9,2 % ja kahetoaliste hinnad 7,3 %, kirjutab Rakennuslehti.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kuues suurimas Soome linnas langesid vanemates majades paiknevate elamispindade hinnad 2022. aastaga võrreldes keskmiselt 7,2 %. Pealinna piirkonnas langesid hinnad 7,8 %. Ühtlasi tehti 2023. aastal kinnisvaramaaklerite kaudu 23% vähem vanade korterelamute ja ridaelamute ostu-müügi tehinguid kui varasemal aastal.

Kogu riigi statistika kohaselt langesid eluasemete hinnad terves riigis 7,0 % ja ridaelamubokside hinnad 5,0 % võrreldes 2022. aastaga.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.