Liigu sisu juurde

YIT: energiahindade tõus teeb soomlastele muret, ent eluasemeturul on näha positiivset liikumist

YITi eluasemeteenuste valdkonna juhi Pekka Helini sõnul on käesoleval aastal eriti jõuliselt jätkunud ränne linnadesse ja see on suurendanud huvi kinnisvara soetamise vastu. Foto: Pexels

Soome ehituskontserni YIT tellitud uuringu kohaselt on eluasemekulude tõusu ja eriti energia kallinemise tõttu mures 40% linnade elanikest. Eriti keerulises olukorras on madala sissetulekuga, üürikorterites elavad alla 36-aastased naised. Küsimustikule vastanute seas tekitas kõige rohkem muret energiahindade tõus (67%). Kinnisvaraomanikud on lisaks mures ka laenuintresside tõusu (45%) ja maja tulevaste renoveerimisvajaduste (31%) pärast.

Uuringu tulemused näitasid ka, et viimase aasta jooksul soovis iga viies vastanu (22%) kolida odavamasse korterisse ja peaaegu üks viiendik (18%) soovis kolida rahulikumasse piirkonda.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Soome eluasemeturu kriis on viimase aasta jooksul kauplemist aeglustanud, ent YIT jaoks on siiski näha teatud märke ostjate huvi tõusust.

“Me oleme viimastel nädalatel märganud, et kliendid on aktiivsemaks muutunud,” ütles YITi eluasemeteenuste valdkonna juht Pekka Helin. “On selge, et tutvumispäevade arv on suurem kui mõni aeg tagasi ning läbirääkimised toimuvad aktiivsemalt kui varem,” lisas ta.

Käesoleval aastal on tema sõnul ränne linnadesse jätkunud eriti jõuliselt ja intressimäärade stabiliseerumine suurendab usaldust tuleviku vastu.

“Oma korter on enamiku jaoks elu suurim investeering ja ostuotsus. Uutes majades on kulutõhusus ja nüüdisaegne majandustehnika standardsed ning kõik renoveerimised on kaugel tulevikus. See võtab ostuga seotud pingeid maha ja kindlustab ostuotsuse,” märkis Helin.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.