Elamumess 2025: Woodcraft tutvustab kaasaegseid puitehituse võimalusi

Elamumess 2025 pakub külastajatele võimaluse tutvuda Eesti kõige uuenduslikumate kodulahendustega ning näha, kuidas kaasaegne arhitektuur ja kvaliteetsed materjalid saavad luua tervikliku elukeskkonna. Mihkel Lekk ettevõttest Woodcraft usub, et Elamumess on suurepärane võimalus tutvustada puitehituse mitmekesisust ja kohandatud lahenduste eeliseid.
“Meie boks on terve ühepereelamu, mida me siin Elamumessi raames arendame. Oleme turul veel uued tegijad, mistõttu otsustasime messil osaleda, et inimestele oma lahendusi tutvustada ja pakkuda erinevaid variatsioone eramutest,” selgitab Lekk.
Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.
Woodcrafti nimi räägib iseenda eest – ettevõte keskendub puitelementhoonetele, pakkudes erinevaid lahendusi alates puitraamist kuni liimpuiduni. “Meie fookus on bespoke lahendustel, mis tähendab, et klient tuleb oma sooviga ja meie meeskond aitab tal selle teostada. Me kujundame vajalikud sõlmed, lahendused, suurused ja avatäited. Kõik soojustused, kalded ja viilud on kliendi eelistuste järgi kohandatavad,” räägib Lekk.
Puidu populaarsus ehitusmaterjalina on viimastel aastatel tõusnud ning ka majandusolukord soosib taas selle kasutamist. “Tahtsime tegelikult juba varem turule tulla, aga eelmise aasta majandussurutis kinnisvarasektoris ei olnud selleks ideaalne. Kasutasime seda aega, et keskenduda projekteerimisele ja arhitektuurilahendustele.”
Woodcraft teeb Elamumessil koostööd arhitekt Kristo Põlluaasaga, kelle loodud on ka ettevõtte messimaja. “Me andsime talle vabad käed ega hakanud suuri muudatusi tegema. Mõnes fassaadi osas tuli väikesi kohandusi, aga üldiselt jäi arhitekti algne visioon paika. Tema loomingut saab tulevikus ka teistes projektides rakendada,” kirjeldab Lekk.
Elamumessile loodud maja on kavandatud Jõelähtme golfiväljaku eripära arvestades, seal on eraldi ruum golfikoti ja golfiauto hoiustamiseks. Samas rõhutab Lekk, et selliseid lahendusi saab hõlpsasti kohandada ka teistes elukeskkondades. “Golfikoti ruumi võib muuta jalgrattahoidjaks või puukuuriks – see ongi meie töö üks eeliseid, et saame pakkuda paindlikke lahendusi vastavalt kliendi vajadustele.”
Viimastel aastatel on puitehituse tehnoloogiad oluliselt arenenud. “Üks suurimaid muutusi on liimpuidu kasutamine, mis on saanud paljude tootjate jaoks standardiks. Selle eeliseks on väiksem vajumine, mis lahendab traditsiooniliste puitmajade probleemi, kus peab ootama enne plaatimist või elektritööde lõpetamist.”
Woodcrafti enda messimaja põhineb puitraamil, soojustatud puitraam-elementidel ja liimpuidust katustaladel, mis tagavad hoone vastupidavuse ja stabiilsuse. “Liimpuidu kasutamine väldib vajumisprobleeme ja võimaldab kiiremat ning kvaliteetsemat ehitust,” märgib Lekk.
Et pakkuda inimestele reaalset ülevaadet, kuidas üks puitelementmaja valmib, on Woodcraft paigaldanud oma messimaja ehitusele kaamerad, et jäädvustada kogu protsessi. “Messi külastajad näevad valmis maja, aga me tahame neile näidata ka seda, kuidas kõik alguse sai,“ räägib Lekk. “Oleme filminud kogu ehituse nullist lõpuni – geodeetilistest töödest elektri ja viimistluseni välja. Lõpuks saab vaadata kokku monteeritud videot, mis annab parema ülevaate sellest, kuidas puitehituse erinevad kihid kokku pannakse.”
Eesti esimene Elamumess toimub 4.-15. juunil Jõelähtme golfikülas.