Liigu sisu juurde

Embach Ehitus rajab 5,3 miljoni euroga Kilingi-Nõmme siseturvalisuse ühishoone

Kilingi-Nõmme päästjaid ja politseinike hakkavad uues ühishoones teenima päästetehnika garaaž, õppeklass, treeningtorn, korvpalliväljak ja varjualune. Puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid on reageerimisaja minimeerimiseks paigutatud strateegiliselt toruliftide ja päästetehnika garaaži lähedusse.Foto: RKAS

Täna asetati nurgakivi Kilingi-Nõmme siseturvalisuse ühishoonele, kus asuvad hoone valmides tööle päästjad ja politseinikud. Töötingimusi märkimisväärselt parandav uus kaasaegne hoone koos selle juurde rajatava õppetorni ja varjualusega läheb maksma ligi 5,3 miljonit eurot ning valmib 2024. aasta sügisel.

Pärnu tänav 79 kinnistul paiknema hakkavas siseturvalisuse ühishoones saavad päästjad ja politseinikud endale kaasaegsed töötingimused ning mugava töökeskkonna, mis muudab paljud tegevused efektiivsemaks. Uus hoone parandab ka väljaõppe ja treeningu võimalusi, samuti saab varasemast paremini hoiustada ja hooldada kogu vajalikku tehnikat ja varustust.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Pika ajalooga päästekomandod on suure väärtusega – Kilingi-Nõmme tuletõrje algusajad jäävad lausa 19. sajandi lõppu ja senise maja ehitus juba 1904. aastasse. Ootame uue ühishoone valmimist pikisilmi, sest tingimused enam kui 100 aasta vanuses komandos on praeguseks pehmelt öeldes vananenud“ rääkis Päästeameti peadirektori asetäitja Andreas Anvelt. “Kaasaegne ja mugav hoone teeb 18-liikmelise meeskonna töö hulga hõlpsamaks.”

Hoonesse on planeeritud mitmed nutikad päästjate tegevust ja keskkonda toetavad lahendused. Näiteks kogutakse katusele sadav vihmavesi suurde mahutisse ning seda taaskasutatakse WC-pottide loputusveena ja pesumasinates. Samuti on ühishoones päästjate varustuse ja tehnika jaoks eraldi saastunud ja saastevabad pinnad.

Kilingi-Nõmme päästjaid ja politseinike hakkavad uues ühishoones teenima päästetehnika garaaž, õppeklass, treeningtorn, korvpalliväljak ja varjualune. Puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid on reageerimisaja minimeerimiseks paigutatud strateegiliselt toruliftide ja päästetehnika garaaži lähedusse.

Ühishoone suurus on 908 m2, treeningtorn 53 m2 ja varjualune 35 m2. Arendusprojekti maksumus on ligi 5,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Hoone arhitekt on Reino Rass, sisearhitekt Eeva Masso ja projekteerija Novarc Group AS. Hoone ehitab Embach Ehitus OÜ, omanikujärelvalvet teostavad Keskkonnaprojekt OÜ ja Lauri Linnus.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega