Liigu sisu juurde

Everaus Kinnisvara avaldas esimesed eskiisid Rae valda kerkivast uuest elukvartalist

Järvekülla kerkiva elurajooni eskiis.Foto: Everaus Kinnisvara

Everaus Kinnisvara rajab Rae vallas asuvasse Järvekülla uue Kindluse Kodu nimelise elamukvartali, kuhu rajatakse pea 170 ridaelamut, paarismaja ja eramut. Arendaja avaldas esimesed eskiisid kohtutäituri enampakkumiselt ostetud maale kerkivast elurajoonist.

Everaus Kinnisvara asutaja ja tegevjuhi Janar Muttiku sõnul käivad hetkel Kindluse Kodu arenduse projekteerimistööd. “Järvekülas, Kindluse Kooli kõrval asuva arenduse infrastruktuuri ehitus algab käesoleval suvel,” kinnitas Muttik. “Rajame Järvekülla meile omaselt energiatõhusad, modernse arhitektuuri ja põhjalikult läbimõeldud lahendustega, terviklikult välja arendatud keskkonnaga kodud, mis sobivad nii järelkasvu planeerivatele, lastega peredele, kui ka neile, kes on juba vanaema-vanaisa tiitli väärilised.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kindluse Kodu 21 hektari suurusele arendusalale rajatakse pea 170 maaküttega kodu.

Kindluse Kodu ridaelamu.Foto: Everaus Kinnisvara
Kindluse Kodu paarismaja.Foto: Everaus Kinnisvara

Arendaja teatel kerkivad Kindluse Kodu elurajooni ridaelamud, paarismajad ning ühe- ja kahekordsed eramud suurusega 110-190 ruutmeetrit ning leibkonnad saavad valida kolme ja nelja magamistoaga planeeringute vahel. Lisaks valmislahendustele müüakse ka üksikelamu rajamiseks hoonestamata krunte. “Praeguseks oleme sõlminud kruntide müügitehinguid juba 10 kliendiga, mis ilmestab hästi piirkonna potentsiaali ja väärtust,” märkis Muttik. 

Kindluse Kodu näol on tegemist neljanda Everaus Kinnisvara suurkvartali arendusega Rae vallas. “Tegu on hinnatud piirkonnaga, mis asub kesklinnast vaid 15-minutilise autosõidu kaugusel ning kus kõik vajalik, alustades koolidest ja lasteaedadest ning lõpetades sportimisvõimalustega, jäävad lühikese jalutuskäigu kaugusele,” rääkis Muttik.

Kindluse Kodu esimeses etapis valmivad kodud kolmekümne kuuele leibkonnale ehk kuus ridaelamut kahekümne nelja korteriga ja kuus paarismaja kaheteistkümne koduga. Eelhuvide registreerimine arenduse veebilehel on alanud ning esimesed kodud on sissekolimiseks valmis 2025. aasta lõpus.

Everaus seotas uue elurajooni krundid detsembri alguses kohtutäituri enampakkumisel, kus maksis raskustesse sattunud kinnisvaraarendaja Järveküla kinnistute eest alghinnast ligi kaks miljonit eurot kõrgema hinna.

81 kinnistuks jagatud elamumaa, selle vahel looklevate tänavate tarvis jäetud transpordimaa ning ala ühes servas olev üldkasutatav maa, läksid enampakkumisele alghinnaga 2,83 miljonit eurot.

Enampakkumisele oli registreerunud kuus huvilist ja Ehituslehe toimetaja silme all tõusis hind veebioksjonil üle 4,7 miljoni euro.

Muttik rääkis detsembris Ehituslehele, et Everaus hoidis pooleli jäänud arendusel juba pikemat aega silma peal. “Olime antud arendusest huvitatud juba aastaid ja seetõttu kursis erinevate nüanssidega,” lausus ta. “Samuti mängib suurt rolli asjaolu, et arendame lähipiirkonnas palju, seega on meil hästi teada nii kruntide ja elamute hinnatase kui ka kliendi nõudluse potentsiaal ja ostu hinnataseme võimekus ning huvi.”

Everaus oli valmis enampakkumisel hinda kergitama viie miljoni euroni

Muttiku sõnul ei tulnud ettevõtte jaoks oksjonil tekkinud võistlus üllatusena. “Kohe alguses arvasime, et hind tõuseb minimaalselt 4,5 miljoni juurde,” nentis ta. “Hind, millega saime arenduse kätte, on meile vastuvõetav. Meie ülemine piir oli viis miljonit, aga äriplaan annab välja ka kõrgema ostuhinnaga, kuna arendusel on kokku 169 ühikut.”

Ostu rahastas Everaus osaliselt ühisrahastuse keskkonnas Estateguru kogutud laenurahaga. Keskkonda esitatud materjalidest selgus, et juba oksjoni toimumisega samal päeval on kinnisvarabüroo Uus Maa kinnistud ära hinnanud ja määranud nende väärtuseks 5,4 miljonit eurot.

Muttiku hindas, et maa väärtus on kõrgem. “Tegemist on ametlikust hindamisaktist tuleneva väärtusega, mis on meie analüüse kõrvutades siiski veel konservatiivne ning ca 30 protsenti alla turuhinna,” leidis ta. “Everaus Kinnisvaral on Harjumaal ja Rae vallas toimunud lähiajal palju tehinguid mille tehinguid kõrvutades ja piirkonda teades saame rahuliku südamega väita, et tegelik turuväärtus on palju kõrgem nii oksjoni hinnast kui ametlikust hindamisakti väärtuses. Kuna antud infot omavad ka teised professionaalsed kinnisvaraarendajad, siis just sellepärast oksjoni lõpphind nii kõrgeks läkski.”

Everausil on äriregistri andmetel 64 osanikku. Suurim osa firmast kuulub tegevjuht Muttikule (34,77 protsenti ettevõttest), suuremad osalused kuuluvad veel Jaak Roosaarele, Veiko Roosile, Ranol Kasevälile, Andres Märtinile (kõigi osa suurus 13,13 protsenti).

Enampakkumisel olnud kinnistud kuulusid Marko Rinki ettevõttele BlueSky Järveküla.

Rinki arendusfirma sai 2006. aastal alguse ühe eramu ehitusest, ent juba 2011. aastal rajas ettevõte Rae valda Sepa elurajooni esimese etapi, mille raames kerkis piirkonda 20 eramut. 2013. aastal valmis juba 36 eramu ja kahe ridamajaga Sepa elurajooni teine etapp. Seejärel otsustati korraga võtta arendamiseks ette neli suuremat maatükki, aga nendel ehitamiseni arendaja ei jõudnud ja eelmise aasta lõpus pakkus pankrotihaldur seitsmel erineval enampakkumisel kokku 160 hektarit Rinkile või tema ettevõetele kuulunud kinnistuid.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.