Liigu sisu juurde

Everaus lubab möödunud aasta lõpus Rae valda ligi seitsme miljoni euro eest soetatud kruntidele rajada enam kui 240 uut kodu

Kinnisvaraarendaja Everaus juht Janar Muttik.Foto: Olimar Hinn

Everaus Kinnisvara teatas, et on eelmisel aasta lõpus Rae valda ostnud kaks uut arendusala, kuhu plaanib investeerida 75 miljonit eurot ja rajada kokku enam kui 240 uut kodu.

Kinnistusraamatust selgub, et esimese ostu vormistas Everaus oktoobri lõpus, kui soetas Gert Klaaseri ja Anti Roosnupu firmadelt Rae vallas, Rae külas kaks kinnistut. Maksuametis deklareerisid mõlemad müüjatena osalenud ettevõtted tehingu toimumise ajal tavapärasest ligikaudu kaks miljonit eurot suurema käibe, mille põhjal võib eeldada, et sama suureks kujunes ka kruntide hind. Kinnistule on seatud hüpoteek Estateguru kasuks summas 2 775 000 eurot.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kinnistud asuvad Rae külla lähiaastatel rajatava Raemõisa Kooli kõrval ja Everaus teatas täna, et 8,4 hektari suuruse arenduse infrastruktuuri rajamisega alustatakse 2025. aastal. Eelkõige noorperede vajadusi silmas peetavasse elamukvartalisse rajatakse 72 kodu, nii paarismajasid kui ridaelamuid. “Hoonete projekteerimisel lähtume sellest, mis noortele kodu valikul oluline – kompaktne ja funktsionaalne ruumiplaneering, madalad ülalpidamiskulud, esteetiline ja terviklik keskkond,” sõnas Everaus Kinnisvara asutaja ja tegevjuhi Janar Muttik.

Teise ostu tegi Everaus detsembri alguses pankrotihalduri enampakkumisel, kus maksis raskustesse sattunud kinnisvaraarendaja Järveküla kinnistute eest alghinnast ligi kaks miljonit eurot kõrgema hinna.

19,4 hektarit, mis koosneb 81 kinnistuks jagatud elamumaast, selle vahel looklevate tänavate tarvis jäetud transpordimaast ning ala ühes servas olevast üldkasutatavast maast, läks enampakkumisele alghinnaga 2,83 miljonit eurot.

Enampakkumisele oli registreerunud kuus huvilist ja Ehituslehe toimetaja silme all tõusis hind veebioksjonil üle 4,7 miljoni euro.

Muttik rääkis detsembris Ehituslehele, et Everaus hoidis pooleli jäänud arendusel juba pikemat aega silma peal. “Olime antud arendusest huvitatud juba aastaid ja seetõttu kursis erinevate nüanssidega,” lausus ta. “Samuti mängib suurt rolli asjaolu, et arendame lähipiirkonnas palju, seega on meil hästi teada nii kruntide ja elamute hinnatase kui ka kliendi nõudluse potentsiaal ja ostu hinnataseme võimekus ning huvi.”

Everaus oli valmis enampakkumisel hinda kergitama viie miljoni euroni

Muttiku sõnul ei tulnud ettevõtte jaoks oksjonil tekkinud võistlus üllatusena. “Kohe alguses arvasime, et hind tõuseb minimaalselt 4,5 miljoni juurde,” nentis ta. “Hind, millega saime arenduse kätte, on meile vastuvõetav. Meie ülemine piir oli viis miljonit, aga äriplaan annab välja ka kõrgema ostuhinnaga, kuna arendusel on kokku 169 ühikut.”

Ka seda ostu rahastas Everaus osaliselt ühisrahastuse keskkonnas Estateguru kogutud laenurahaga. Keskkonda esitatud materjalidest selgus, et juba oksjoni toimumisega samal päeval on kinnisvarabüroo Uus Maa kinnistud ära hinnanud ja määranud nende väärtuseks 5,4 miljonit eurot.

Muttiku hindas, et maa väärtus on kõrgem. “Tegemist on ametlikust hindamisaktist tuleneva väärtusega, mis on meie analüüse kõrvutades siiski veel konservatiivne ning ca 30 protsenti alla turuhinna,” leidis ta. “Everaus Kinnisvaral on Harjumaal ja Rae vallas toimunud lähiajal palju tehinguid mille tehinguid kõrvutades ja piirkonda teades saame rahuliku südamega väita, et tegelik turuväärtus on palju kõrgem nii oksjoni hinnast kui ametlikust hindamisakti väärtuses. Kuna antud infot omavad ka teised professionaalsed kinnisvaraarendajad, siis just sellepärast oksjoni lõpphind nii kõrgeks läkski.”

Muttik teatas täna, et nüüd käivad enampakkumiselt soetatud arenduse projekteerimistööd. “Järvekülas Kindluse Kooli kõrval asuva Kindluse arenduse infrastruktuuri ehitus algab käesoleva aasta teisel poolel,” kinnitas ta. “Rajame Järvekülla meile omaselt energiatõhusad, modernse arhitektuuri ja põhjalikult läbimõeldud lahendustega, terviklikult välja arendatud keskkonnaga kodud, mis sobivad nii järelkasvu planeerivatele, lastega peredele, kui ka neile, kes on juba vanaema-vanaisa tiitli väärilised. Enne avaliku müügi algust oleme sõlminud tehinguid juba kümne kliendiga, mis ilmestab hästi piirkonna potentsiaali ja väärtust.”

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.