Fahle linnaku uus 29 miljoni eurone kõrghoone koos suure parkimismajaga sai ehitusloa
Tallinnas Tartu maanteel asuva Fahle linnaku suurima kõrghoone rajamiseks väljastati ehitusluba. Tulevase bürootorni külgedele on osaliselt planeeritud Eesti linnaarhitektuuris uuenduslikud taimeseinad ning kõrghoone juurde on kombineeritud kuuekorruseline parkimismaja.
Fahle linnak saab lähiaastatel 14korruselisest bürootornist ja 6korruselisest parkimismajast kombineeritud kõrghoone näol endale uue maamärgi. Majale väljastas Tallinna Linnaplaneerimise Amet jõulupühade eel ehitusloa ja nüüd plaanib linnaku arendaja AS Fausto Capital selle pärast ankurrentniku leidmist kahe aastaga valmis ehitada.
Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.
Hoonesse on kavandatud 6265 ruutmeetrit büroo- ja äripindasid. Koos parkimismajaga on hoone netopind 19 664 ruutmeetrit. Kaks korrust maa all ja neli korrust maa peal on planeeritud parkimiseks. Hoone esimesele korrusele tulevad kohvikud, teeninduspinnad ja kogukonna toidupood.
Parkimismaja 389 autole
Tartu mnt 80M kinnistule ehitatava maja parkimine asub segafunktsiooniga hoones. “Soovime viia autod tänavalt ära ja jätta linnaku avaliku ruumi rohkem jalakäijate ja kergliiklejate päralt ning teha ruumi haljastusele,” ütles Fausto Capitali projekteerimise ja kinnisvaraarenduse juht Priidu Lokk. Parkimismajas on ruumi 389 autole ning sinna on kavandatud 26 elektriautode laadimiskohta.
Loki sõnul arendatakse Fahle linnakut selles suunas, et inimesed kasutaksid rohkem ühistransporti ja kergliiklusteid, kuna linnak asub hästi ühendatud kohas Tallinna südames. Seda silmas pidades tulevad parkimismajja ka jalgratta parkimise kohad.
Fausto Capital soovib kogu linnaku järjest enam haljastusega täita. Sealhulgas jääb bürootorni ja parkimismaja ühele küljele Tallinna linna poolt rajatav Klindipark. Parkimismaja katusele istutatakse konteineritesse ka puud.
Kastmissüsteemiga haljassein
Bürootorni erinevates külgedes on ettenähtud vertikaalsed haljasseina osad. Taimesein on Eestis väga uudne lahendus, kuid kogub maailmas üha suuremat populaarsust, kuna aitab kuumaperioodidel vähendada kõrghoonete fassaadidest tulenevaid kõrgeid temperatuure. Haljasseina kastmissüsteem on täisautomaatne ja püüab maksimaalselt kasutada ka sadevett.
Büroohoone edendab rohelinnaku ideed – majal on energiasäästlikud tehnolahendused, sealhulgas päikesepark. Tegemist on A-energiaklassi majaga. Fahle linnaku eelmine etapp sai Eestis esimesena rohemärgise BREEAM kõrgeima taseme, mis tunnustab ärihoonete keskkonnasõbralikkust ja seal töötavate inimeste heaolu. Ka uus kõrghoone ehitatakse nendele kriteeriumitele vastavalt.
Uus hoone ühendatakse linnaväljaku aluse tunneli kaudu ajaloolise Katlamajaga, mille renoveerimiseks ärihooneks anti kuu aega tagasi samuti ehitusluba. Ehitatavast bürootornist ja renoveeritavast Katlamajast Tartu maantee poole jääb klaaskatusega, aastaringselt soe ja roheline Fahle Galeriitänav, kus saab kohvikute ja restoranide terrassidel einestada.
Bürootorni ja parkimismaja projekteerinud arhitektuuribüroo LUMIA eelprojekti aluseks on KOKO arhitektide varem koostatud eskiis. Tulevase bürootorni ja parkimismaja investeeringu kogumaksumus on umbes 29 miljonit eurot. Rajatavad hooned on osa kasvavast Fahle linnakust, kuhu on ennast juba sisse seadnud teiste seas Postimees, Apollo, Töötukassa, Finestmedia ja Wisercat.
Fahle linnaku arendaja Fausto Capital on alates 2004. aastast büroo- ja kaubanduspindade arenduse, üürimise ja haldamisega tegelev ettevõtete grupp. Fausto on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille portfelli kuulub kokku üle 90 000 ruutmeetri kaubandus- ja äripinda, näiteks Fahle linnak, Kompassi maja, Maakri HUB ärimaja, Tartu Telia ärihoone ja mitmed muud ärihooned. Fausto Capitali varade väärtus on üle 200 miljoni euro.