Liigu sisu juurde

Fahle piirkonda rajatakse Sossimäe tänav

Sossimäe tänava ruumikuju skeem (tänav on märgitud sinisega).Foto: Fahle

Fahle piirkonna kiire areng tingis vajaduse see ala tänavate võrguga täpsustada. Täna määrati Tallinna Linnavalitsuse määrusega uue tänava nimeks Sossimäe ja see kulgeb läbi Fahle elu- ja ärikvartali ning muudab mitmete kinnistute aadressid selgemaks. Juba ajalooliselt on see paik kandnud nime Sossimäe ja on paljudele tallinlastele seetõttu tuttav ja loogiline.

Tänav siseneb Fahle piirkonda Tartu maanteelt Circle K juurest. Linnak on arenenud kiiresti Tartu maantee äärest suunaga piirkonna südamesse ja mitmetele uutele hoonetele on väljastatud ehitusload.

Juuli alguses käivitub puitkonstruktsioonidel kõrghoone Fahle Terrassid ehitamine, mis jääb linnaku Tartu maantee poolsesse äärde. Põneva arhitektuuriga kõrghoone nimega Portaal ootab ehitamist Peterburi maantee viadukti ääres.  Sossimäe tänava lõpus ootab büroohooneks rekonstrueerimist ajalooline katlamaja koos korstnaga, mille otsa luuakse Tallinna uus vaateplatvorm.

Tallinna Linnaplaneerimise Ameti juhataja asetäitja ja arhitekti Oliver Alveri sõnul on Sossimäe olnud ajalooliselt selle koha nimi ja vanem põlvkond mäletab seda kindlasti suurepäraselt.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Meie kultuuriline mälu säilib tänava ja koha nimetustena ja seetõttu langes valik ajaloolise nime taaselustamisele. Kunagi laius Sossimäel uhke paberivabrik, nüüd on see piirkond modernses võtmes ellu äratatud ja see on koduks mitmele ettevõttele ja teenuspakkujale,” märkis Alver.

“Kindlasti vajab see ala tulevikus veel mõne tänava nimetamist, samuti tulevad siia linnaväljakud, mis vajavad määratlemist,” lisas ta.

Koostamisel olev uus struktuurplaan näeb ette kahe uue pargiala rajamist Fahle linnakusse, mis toob linna keskkonda rohelust juurde.

Fahle linnaku loomist alustati Tartu maantee äärse endise paberivabriku hoonestuse renoveerimisega, mis on nüüd edukalt lõppenud. Näiteks asub seal Tallinnas ainulaadne klaaskatusega galeriitänav, mis on halajastatud eksootiliste taimedega ja on aastaringselt soe. Kogu arendatav piirkond hõlmab kokku 110 000 m2.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.