Liigu sisu juurde

Jüri päästekomando uus hoone saavutas täiskõrguse

Uues päästekomandos ootavad töötajaid mugavad töötingimused, paremad tehnika ja varustuse hoiustamise võimalused ning kõrgetasemeline keskkond treeninguteks ja väljaõppeks.Foto: Margus Pahv

Täna, 11. oktoobril toodi Jüri päästekomando hoonelt alla sarikapärg, mis tähistab ehituse esimese etapi lõppu. Üle nelja miljoni euro maksev uus kompleks valmib 2024. aasta suvel.

Lisaks komandohoonele ehitatakse kinnistule päästjate jaoks ka treeningtorn ja abihoone. Praegu Assakul paikneva päästekomando töötajaid ootavad kompleksi valmimisel mugavad töötingimused, paremad tehnika ja varustuse hoiustamise võimalused ning kõrgetasemeline keskkond treeninguteks ja väljaõppeks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Harjumaa päästepiirkonna juhataja Janek Sõnum ütles, et uue komandohoone valmimine on märgilise tähendusega eeskätt kahel põhjusel.

“Piirkondliku elukeskkonna laienemisest tulenevalt on väga oluline, et pääste võimekus oleks optimaalseima paigutusega ning asuks just seal, kus abi kõige rohkem tarvis ja selle kohalejõudmine kõige kiirem,” selgitas Sõnum.

“Niisamuti on oluline, et päästjatel paraneb oluliselt nende töökeskkond, mis omakorda tõstab motivatsiooni ning toetab tõhusamat väljaõppe läbiviimist.”

Riigi Kinnisvara ASi kinnisvaraarenduse direktori kohusetäitja Tarmo Mändmetsa sõnul võib rõõmustada, et koostöö ehitaja ja teiste partneritega sujub suurepäraselt.

“Avaramad töötingimused ja päästjate igapäevastest vajadustest lähtuvalt projekteeritud ruumid tõstavad päästjate võimekust pakkuda kiiret ja kvaliteetset päästeteenust ning seeläbi kasvab ka piirkonna turvatunne,” märkis Mändmets.

OÜ Fund Ehituse juht Reigo Marosovi sõnul on ehitustööd kulgenud plaanipäraselt ning täna ollakse graafikust isegi pisut ees.

“Saame anda oma väikese panuse siseturvalisuse parandamisesse ehitades päästjatele kaasaegse ja mõnusa töökeskkonna,” avaldas Marosov heameelt.

Varasemast komandohoonest ligi kolm korda suuremasse uude kompleksi on planeeritud päästetehnika garaažid, ruumid tehnika ja varustuse hooldamiseks ja hoiustamiseks, komando õppeklass, ennetus- ja koosolekute ruumid.

Häirekellade kõlamisel tagab võimalikult kiire reageerimisaja nutikas ruumiplaneering, kus päästjate puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid on paigutatud toruliftide lähedusse ja otse päästetehnika garaaži kohale.

Jüri päästekomando kompleks valmib 2024. aasta suvel. Komandohoone suurus on 850 m2, abihoone 273 m2 ja treeningtorn 85 m2. Projekti kogumaksumus on 4,1 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Hoone on projekteerinud Kuubik Projekt OÜ ning arhitektibürood Anu Kulbach OÜ ja InRoom OÜ. Ehitab Fund Ehitus OÜ ja omanikujärelevalvet teostab Tallinna Linnaehituse AS.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.