Liigu sisu juurde

Määruse „Seadme vahetu kasutaja, kasutamise järelevaataja, seadmetööd ja auditit tegeva isiku kompetentsusele ja selle tõendamisele ning sertifitseerimisskeemile esitatavad nõuded“ muudatused

Koolitajad

 • Lembit Vali

  elektriinsener (tase 8)

  Lembit Vali on Energeetika, Mäe-ja Keemiatööstuse Kutsenõukogu esimees, Eesti Inseneride Liidu ja Eesti Elektroenergeetika Seltsi juhatuse liige, Elektriinseneride kutsekomisjoni esimees ning Tallinna Polütehnikumi projektijuht.

Sisu

NB! Koolituse toimumisaeg on muutunud

EESMÄRK

Koolitus on mõeldud selgitamaks pädevustunnistuste kaotamisel seniste tunnistuste omanike võimalusi kutsetunnistuse omandamiseks.
Antakse ülevaade:

– seadme ohutuse seaduse alamaktideks olevate ministri määrustest tulenevetest muudatustest
– kehtestatavatest uutest kutsestandarditest ja kutse taotlemise eeldustest
– lubatud elektritöödele vastavalt omandatud kutsetasemetele

Õpiväljunditena koolituse läbinu:

– on saanud ülevaate seadusandluse muudatustest
– on kursis kutsestandardite nõuetega
– oskab planeerida oma tegevust kutse taotlemiseks

SIHTRÜHM

 • Elektritööde eest vastutavad isikud
 • Ehitusobjekti juhid
 • Projekteerijad
 • Käidujuhid
 • Ehituskonsultandid
 • Omanikujärelevalve teostajad

TEEMAD

 • Majandus- ja taristuministri 3. juuli 2015. a määruse nr 86 „Auditi kohustusega elektripaigaldised ning nõuded elektripaigaldise auditile ja auditi tulemuste esitamisele”, 26. juuni 2015. a määruse nr 74 „Elektripaigaldise käidule ja elektritööle esitatavad nõuded”, 9. juuli 2015. a määruse nr 88 „Seadme vahetu kasutaja, kasutamise järelevaataja, seadmetööd ja auditit tegeva isiku kompetentsusele ja selle tõendamisele ning sertifitseerimisskeemile esitatavad nõuded” ja 19. märtsi 2020. a määruse nr 5 „Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti järelevalve infosüsteemi põhimäärus” muutmine
 • Elektriinseneri kutsestandardid
 • Elektrikute kutsestandardid
 • Kutsestandardite hariduslike eelduste nõuete täitmise võimalused
 • Lubatud elektritööd vastavalt kutsetasemetele

MAKSUMUS

Registreerides kuni 7. maini 2024 kehtib soodushind 169 € + km (206,18 €), hiljem tavahind 195 € + km (237,90 €).
Teil on võimalus osta 30-päevane koolituse täiendav järelvaatamine hinnaga 29 € + km (35,38 €).

TOIMUMISKOHT

Koolitus toimub 22. mail 2024 kell 09.00–13.10 (5 akadeemilist tundi). Koolituse läbimisel väljastab Addenda OÜ tõendi. Koolitus annab 5 TP-d (täiendõppe punkti).

Koolitus toimub nii saalis, veebis kui e-õppes.
Registreerumisel koolitusele palun valige, kas osalete koolitusel saalis, veebiülekande vahendusel reaalajas või e-õppena Addenda e-akadeemias.

Saalikoolitus

Toimub Tallinnas Hestia Hotel Europa, Paadi 5.

Veebiülekanne

Reaalajas saalis toimuva koolituse ülekanne, mida veebiosaleja jälgib oma töökohal, kodus või mõnes teises sobivas kohas. Veebiülekande käigus toome Teieni koolitaja video- ja slaidipildi. Ligipääsu veebiülekandele saadame Teile koos koolituse meeldetuletusega 24 tundi enne koolituse toimumist.

E-õpe

Salvestame koolituse ja saadame Teile 3 tööpäeva jooksul alates koolituse toimumisest ligipääsu Addenda e-akadeemiasse, kus koolitus on järelvaadatav 30 päeva jooksul Teile sobival ajal ja kohas. Koolitus on personaalseks kasutamiseks ning pole jagatav kolmandatele isikutele. Kolmandatele isikutele on Addenda e-akadeemias koolituse vaatamine tasuline.

LISAINFO

Kristina Paal
+372 5566 2741
kristina.paal@addenda.ee