Liigu sisu juurde

Näitus „Igavene Linnahall“

Sisu

Rotermanni soolalaos kestab näitus „Igavene Linnahall“ – lootusrikas lugu ühest Eesti olulisest hoonest.

Tallinna Linnahall kütab kirgi ega jäta kedagi külmaks. 1980. aastal valminud legendaarse avaliku hoone projekteerisid arhitektid Raine Karp ja Riina Altmäe koos sisearhitektide Ülo Sirbi, Mariann Haki ning peainsener Ago-Allan Kudduga. Sümboolse tähendusega oli arhitektide soov luua hoone abil ühendus linna ja mere vahel, Linnahalli katusemaastikult avanesid vabadusehõngu vaated.

Riiklikuks arhitektuurimälestiseks tunnistatud Linnahall on ajaloo tõmbetuules pidanud tüütut olelusvõitlust. Mitukümmend aastat on hoone kallal hammast ihutud, kuid ükski jõud pole peale hakanud. Sellest hoolimata on Linnahall inspireerinud suurel hulgal arhitekte, sisearhitekte, urbaniste, üliõpilasi ning paljusid teisi looma plaane, visioone ja loomingulisi žeste, et suursugune maja uuesti ellu äratada. Ja kui niivõrd palju häid ideid on juba loodud, siis on Linnahallil võimalus olla igavene.

Kuraatorid: Anna-Liiza Izbaš, Jarmo Kauge ja Grete Tiigiste
Kujundajad: Viieline (Koit Randmäe ja Brit Pavelson)

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital ja see on avatud kuni 22. septembrini 2024.

Muuseum on avatud:
T–P 11.00 – 18.00
E  suletud

Muuseumipilet maksab 10 €.

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.