Liigu sisu juurde

Näitus „Igavene Linnahall“

Sisu

Näitus „Igavene Linnahall“ Arhitektuurimuuseumi III korrusel alates  01.06.2024 kuni 22.09.2024 räägib lootusrikka loo ühest Eesti olulisimast hoonest.

Tallinna Linnahall ei jäta oma kargest hallikarva dolomiitkattest hoolimata kedagi külmaks. 1980. aastal valminud legendaarse avaliku hoone projekteerisid arhitektid Raine Karp ja Riina Altmäe koos sisearhitektide Ülo Sirbi, Mariann Haki ning peainsener Ago-Allan Kudduga. Sümboolse tähendusega oli arhitektide soov luua hoone abil ühendus linna ja mere vahel, Linnahalli katusemaastikult avanesid vabadusehõngu vaated.

Riiklikuks arhitektuurimälestiseks tunnistatud Linnahall on ajaloo tõmbetuules pidanud tüütut olelusvõitlust. Mitukümmend aastat on hoone kallal hammast ihutud, kuid ükski jõud pole peale hakanud. Sellest hoolimata on Linnahall inspireerinud suurel hulgal arhitekte, sisearhitekte, urbaniste, üliõpilasi ning paljusid teisi looma plaane, visioone ja loomingulisi žeste, et suursugune maja uuesti ellu äratada. Ja kui niivõrd palju häid ideid on juba loodud, siis on Linnahallil võimalus olla igavene.

Näituse kuraatorid: Anna-Liiza Izbaš, Jarmo Kauge ja Grete Tiigiste

Kujundajad: Koit Randmäe ja Brit Pavelson

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näitusele saab muuseumipiletiga (10 €). 

Muuseum on avatud teisipäevast pühapäevani kell 11.00 – 18.00, esmaspäeval suletud.