Liigu sisu juurde

Kilingi-Nõmmele rajatav päästjate ja politseinike ühishoone saavutas maksimaalse kõrguse

Sarikapidu Kilingi Nõmmel: siseturvalisuse ühishoone saavutas täiskõrguse.Foto: Margus Pahv / Riigi Kinnisvara

Täna toodi pidulikult alla sarikapärg Kilingi-Nõmmes aadressile Pärnu tn 79 kerkivalt siseturvalisuse ühishoonelt, kus asuvad tulevikus külg külje kõrval tööle kohalikud päästjad ja politseinikud. Uus hoone valmib käesoleva aasta sügisel.

Embach Ehituse juhatuse esimehe Andres Salusaare sõnul on ehitustööd graafikus ja koostöö kõigi osapoolte vahel sujub.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Riigi Kinnisvara tellimusel ehitab hoonet Embach Ehitus.Foto: Margus Pahv / Riigi Kinnisvara

Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Tarmo Mändmets väljendas heameelt, et Kilingi-Nõmme päästjatele ja politseinikele loodav keskkond on kaasaegne ja mugav, aga seejuures ka keskkonnasäästlik. “Kasutame siin nutikalt ära taevast alla sadavat vihmavett. Kogume selle suurde mahutisse ning seejärel taaskasutame WC-pottide loputusveena, aga ka pesumasinates,” rääkis Mändmets, kuidas hoone loomisel siduda vajalikud lahendused kasuliku ja säästlikuga.

Kilingi-Nõmme päästjaid ja politseinike hakkavad uues ühishoones teenima päästetehnika garaaž, õppeklass, treeningtorn, korvpalliväljak ja varjualune. Puhke-, magamis-, söögi- ja pesuruumid on reageerimisaja minimeerimiseks paigutatud strateegiliselt toruliftide ja päästetehnika garaaži lähedusse.

Ühishoone suurus on 908 ruutmeetrit, treeningtorn 53 ruutmeetrit ja varjualune 35 ruutmeetrit. Arendusprojekti maksumus on pea 5,3 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Hoone projekteeris Novarc Group, arhitekt on Reino Rass ja sisearhitekt Eeva Masso. Hoone ehitab Embach Ehitus, omanikujärelevalvet teostab Keskkonnaprojekt.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.