Liigu sisu juurde

Kinnisvaraanalüütik: üüripindade arv väheneb ja hinnad juba tõusevad

Foto: Pixabay

Eesti suurima kinnisvarabüroo Uus Maa analüütiku Risto Vähi sõnul on üürihinnad hakanud suuremates tõmbekeskustes tõusma, mida on eriti selgelt näha odavamate korterite osas.

Risto Vähi kinnitusel oli üürihindade põhi talvel-kevadel ära, aga vahepeal on nõudlus kasvanud ning hinnad vaikselt tõusmas. „Üüripinna omaniku vaatest on tugev nõudlus nii lühi- kui pikaajaliste korterite vastu. Ühest küljest on paljud ostmise osas äraootaval seisukohal ning eelistavad seetõttu üürida ning teisalt toetab nõudlust ka tugev turismihooaeg,“ lisas Vähi.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

„Praegu on väga kõrge üürihuvi Tallinnas mere lähedal Rotermanni ja Noblessneri vahele jääval niiöelda kuldsel miilil ning Kalamajas. Kui maja on ilus, siis renditakse hea meelega nii lühi- kui pikaajaliselt ka äärelinnas – näiteks Nõmmel. Selgelt on populaarsust kaotanud kunagised kuumad piirkonnad nagu Vanalinn ja Kentmanni tänava kant,“ ütles Vähi.

„Nõudluse tõttu on Tallinnas üüripakkumiste arv viimaste kuudega viis protsenti langenud. Kui kallima vara hinnad on pigem jäänud endisele tasemele, siis tõusnud on odavamad. Näiteks magalates on hinnatõus võrreldes talvega isegi kuni 15%,“ rääkis Vähi.
Uus Maa analüütiku sõnul on odavam ja likviidsem kinnisvara pikemate kinnisvaratrendide indikaator. „Tavaliselt toimuvad muutused esimesena just magalates ja ülejäänud turg tuleb järgi. Olen üpris veendunud, et üürihinnad enam soodsamaks ei lähe, vaid pigem nõudluse kasvades tõusevad, eriti kui üliõpilased hakkavad sügisepoole jälle pindasid otsima,“ lisas Vähi.

„Praegu on üle aastate harukordne olukord – üüri kuutasu on ostmisest ehk pangalaenu kuumaksest soodsam, aga varsti see paratamatult tasakaalustub. Pangalaenu intressid võiksid järgmisel aastal langema hakata ja pikas plaanis tuleb ostmine ikkagi soodsam,“ lisas Vähi.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.