Liigu sisu juurde

Kinnisvaraarendaja kogub Estategurus miljonit eurot, et refinantseerida 15 varasemat laenu

Arhitekt Rait Kalluse projekteeritud hoone Kadriorus, mille arendaja soovib senised laenud refinantseerida.Foto: Rait Kallus

Kadriorus Kollasel tänaval kortermaja arendav osaühing küsib Estateguru kodulehel investoritelt miljonit eurot, et tagasi maksta samas keskkonnas võetud 15 laenu.

Osaühing Axor ehitab üheksa korteriga kortermaja. Firma võttis ühisrahastuskeskkonnast Estateguru esimese laenu eelmise aasta 31. märtsil. 300 000 euro suuruse laenu, mille intress oli 11,5%, tähtaeg saabub käesoleva kuu lõpus.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Pärast esimest laenu võttis Axor samas keskkonnas veel 14 laenu. Viimase, 110 000 euro suuruse laenu sai ettevõtte kokku käesoleva aasta 16. jaanuaril. Ka selle laenu intess oli 11,5% ja tähtaeg üks aasta.

Uue sildlaenuga soovib Axor kõik senised laenud refinantseerida. Nüüd pakub firma intressiks 9,5%, kuid sellele lisandub vastavalt laenu summale boonus: vähemalt 1000 euro laenaja saab 10%, vähemalt 5000 euro laenaja 10,5% ja vähemalt 50 000 euro laenaja 11,5% intressi.

Artikli ilmumise ajal oli soovitud summast kogutud 63% ehk 630 000 eurot. Estateguru on sildlaenu minimaalseks mahuks märkinud 750 000 eurot ehk väiksema summa kogunemisel seda välja ei tohiks maksta. Laenukampaania aegub täna.

Laenu periood on 12 kuud ja arendaja lubab Estateguru keskkonnas, et laen tagastatakse tagatisvara müügist laekuvate tulude arvelt või refinantseerimisel pikaajalise pangalaenuga. Laen on tagatud esimese järgu hüpoteegiga.

Laenuvõtja jätab omale võimaluse kaasata vajadusel täiendavat rahastust, eeldusel, et LTV (laenu ja tagatisvara turuväärtuse suhe) ei ületa 37.7%. LTV on praegu 25.5%.

Arendaja kirjelduse kohalselt on hoones üks korter täielikult valmis ja kõik teised korterid on ligikaudu 95% valmis. Lõpetada on jäänud ka mõned kortermaja üldehitustööd. Kõik tööd peaksid valmima mõne nädala jooksul.

Korterid on kolme- ja neljatoalised. Väikseima korteri pindala on 79,2 ruutmeetrit ja suurima pindala 156,3 ruutmeetrit.

Mõned korteriomandid on arendaja kinnitusel broneeritud.

Domus Kinnisvara on tagatise väärtuseks hinnanud 3,9 miljonit eurot. Estateguru kasuks on kõikidele korteriomanditele seatud esimese järjekoha hüpoteek, lisaks on kumbki laenuvõtja juhatuse liige andnud hüpoteegisummast 50% ulatuses isikliku käenduse.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega