Liigu sisu juurde

Ühisrahastuskeskkonnas miljonit eurot küsinud arendaja sai pärast mitut kampaania pikendamist miinimumeesmärgi täis

Arhitekt Rait Kalluse projekteeritud hoone Kadriorus, mille arendaja soovib senised laenud refinantseerida.Foto: Rait Kallus

Kadriorus Kollasel tänaval kortermaja arendav osaühing küsis Estateguru kodulehel investoritelt miljonit eurot, et tagasi maksta samas keskkonnas võetud 15 laenu. Eile õnnestus arendajal kampaania pärast mitut pikendamist lõpetada.

Miljoni euroga soovis Axor kõik senised laenud refinantseerida. Firma pakkus intressiks 9,5%, kuid sellele lisandus vastavalt laenu summale boonus: vähemalt 1000 euro laenaja sai 10%, vähemalt 5000 euro laenaja 10,5% ja vähemalt 50 000 euro laenaja 11,5% intressi.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Laenukampaania pidi aeguma 11. märtsil, kuid selleks ajaks sildlaenu minimaalseks mahuks märgitud 750 000 eurot kokku ei tulnud ja Estateguru pikendas kampaaniat mitu korda.

Eile sai kampaania läbi, kui ettevõte oli 2042 investorilt kogunud 803 105 eurot.

Laenu periood on 12 kuud ja arendaja lubas Estateguru keskkonnas, et laen tagastatakse tagatisvara müügist laekuvate tulude arvelt või refinantseerimisel pikaajalise pangalaenuga. Laen on tagatud esimese järgu hüpoteegiga.

Laenuvõtja jätab omale võimaluse kaasata vajadusel täiendavat rahastust, eeldusel, et LTV (laenu ja tagatisvara turuväärtuse suhe) ei ületa 37,7%. LTV on praegu 25,5%.

Arendaja kirjelduse kohalselt on hoones üks korter täielikult valmis ja kõik teised korterid on ligikaudu 95% valmis. Lõpetada on jäänud ka mõned kortermaja üldehitustööd. Kõik tööd peaksid valmima mõne nädala jooksul.

Korterid on kolme- ja neljatoalised. Väikseima korteri pindala on 79,2 ruutmeetrit ja suurima pindala 156,3 ruutmeetrit.

Mõned korteriomandid on arendaja kinnitusel broneeritud.

Domus Kinnisvara on tagatise väärtuseks hinnanud 3,9 miljonit eurot. Estateguru kasuks on kõikidele korteriomanditele seatud esimese järjekoha hüpoteek, lisaks on kumbki laenuvõtja juhatuse liige andnud hüpoteegisummast 50% ulatuses isikliku käenduse.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.