Liigu sisu juurde

Kinnisvarabüroo Uus Maa juht: kõige soodsam aeg kinnisvara osta tuleb enne euribori langust

Igor Habali hinnangul Euribori langemine kohe uut kinnisvara osturallit ei too, aga likviidsus hakkab vaikselt paranema. Seepärast ongi tõenäoliselt soodsaim hetk kinnisvara soetada enne euribori muutustFoto: Maria Ziegler / Unsplash

Eesti suurima kinnisvarabüroo Uus Maa juhatuse liikme Igor Habali sõnul on kinnisvara ostmiseks tõenäoliselt kõige soodsam aeg tänavu esimesel poolaastal madala tarbijakindluse tipus, enne euribori esimest suuremat langust.

Igor Habali sõnul on tänavu kevade-suvepoole oodata euribori langemist ja isegi kui see on vaid 0,25 protsendipunkti, siis tõstab see tarbijakindlust. “Majandus on inertne ning töötus jätkab küll veel mõne aja kasvamist. Samamoodi jõuavad kinnisvara turupõhja tehingud aasta esimeses pooles hilinemisega statistikasse, mis näitab langust ja omakorda mõjutab turu meelsust,” ütles Habal.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Euribori langemine Habali hinnangul kohe uut kinnisvara osturallit ei too, aga likviidsus hakkab vaikselt paranema.

“Seepärast ongi tõenäoliselt soodsaim hetk kinnisvara soetada enne euribori muutust. Praegu on selgelt ostjaturg ja kui kallimatele korteritele võib saada letihinnast kümneid tuhandeid soodustust, siis üks hetk ei pruugi seda enam näha,“ märkis Habal.

Täpset turupõhja saab tema sõnul hinnata takkajärgi ja peale seda kui nool juba üles pöörab.

“Eelmise aasta teine pool juba näitas, et palgakasv on kiirem kui kinnisvara kallinemine, mis tähendab, et sama trendi jätkudes paraneb kättesaadavus sel poolaastal isegi kõrge intressimääraga keskkonnas. Praegu on tehingute maht tipust 20-30% madalam, aga mingit katastroofilist majanduslangust ei paista ja üks hetk pääseb ka tehinguaktiivsus kännu tagant liikuma,“ lisas Habal.

Koduostjad elavad tema hinnangul tihti hetkes ja tegelevad ühe kriisiga korraga.

“Buumiga tahavad kõik uut kodu, langusega rapsitakse ja laenuintressi tõusuga hoitakse hinge kinni,” kirjeldas Habal.

“Kodu ostmist peaks vaatama pikema perspektiiviga ja on loogiline, et selle aja jooksul toimub erinevaid kõikumisi. Väga madal probleemsete laenude osakaal näitab, et tegelikult saadakse hakkama ja kinnisvara hind läheb ajalooliselt lõpuks koos muu majandusega üles. Sisuliselt kõik, kes viimase kolme kümnendi jooksul enne 2022. aasta tippu kinnisvara ostsid, peaksid praegu plussis olema,” lisas Habal.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.