Liigu sisu juurde

Habal: kalli kinnisvara müük läheb praegu üllatavalt hästi

Praegu pakutakse Igor Habali sõnul Tallinnas edukalt nelja-viit projekti, mille ruutmeetri hind jääb 6000 ja 10 000 euro vahemikku ja kus katusekorterid maksavad lausa miljoni. Foto: Nattanan Kanchanaprat / Pixabay

Kinnisvarabüroo Uus Maa juhatuse liikme Igor Habali sõnul läheb kõige kallimate ja odavamate korterite müük pea tavapäraselt, aga enim kannatab tehingute nappuse all keskklassile ehitatud kinnisvara.

“Natuke üllatavalt läheb väga kallite kodude müük võrdlemisi hästi. Praegu pakutakse Tallinnas edukalt neli-viis projekti, mille ruutmeetri hind jääb 6000 ja 10 000 euro vahemikku ja kus katusekorterid maksavad lausa miljoni,” ütles Habal.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Need on Habali selgituse kohaselt üksikud ja väga heas asukohas arendused, mida varakad inimesed on pikalt oodanud. “Selliseid ostjaid ja arendusi on muu mahuga võrreldes vähe, aga paistab, et turuseis neid suurt ei mõjuta,“ lisas ta.

Nõudlus on Habali kinnitusel ka nii-öelda säästuarenduste, ehk 3000-4000-eurose ruutmeetrihinnaga uute kodude järele.

“Odavama otsa kodude osas on trend juba viimased 15 aastat, et need lähevad järjest väiksemaks. Planeeringud on paremini lahendatud, koridorid on ära kadunud ja näiteks 55-ruutmeetrine kolmetoaline korter tundub juba täiesti normaalne. Inimesed eelistaks pigem uut kodu, samas odavama otsa uusarenduse puhul on tehtud kompromisse ka näiteks viimistlusmaterjalide kvaliteedilt ja sellega tuleb arvestada,” märkis Habal.

Kinnisvarasektori põhjal hinnates paistab kogenud kinnisvaramüüja vaatenurgast, et kõige suurema löögi all on keskklass.

“Inimene võib küll 3000-4000 eurot palka teenida, aga sellest suurt midagi üle ei jää või pole sääste tekkinud. Kõige rohkem ongi viimastel aastatel sellele sihtgrupile ja igas mõttes keskmist kinnisvara ehitatud, mis hinna poolest on juba kallimas otsas – 4000-5000 eurot ruutmeeter. Selliseid arendusi on palju ja kui millegagi ei eristu, siis on müük aeganõudev,“ rääkis Habal.

“Kui seni arvestasid arendajad, et keskmine projekt müüakse Tallinnas välja aastaga, siis nüüd võtab müük kaks korda kauem aega,” sõnas Habal.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega