Liigu sisu juurde

Kinnisvarafirmade liit avaldas üliõpilastööde konkursi võitjad

Eesti Kinnisvarafirmade Liidu (EKFL) 2023. aasta kinnisvarateemaliste üliõpilastööde konkursi võitjad on Eesti Maaülikooli magister Kristo Mihkel Zirk ja sama ülikooli bakalaureuse õppekava lõpetanud Kaisa Sikora.

Magistritööde kategoorias otsustati anda särava kinnisvaratähe tiitel Kristo Mihkel Zirkile Tartu Maaülikoolis kirjutatud uurimuse eest “Metsamaa pindala muutused Eestis 1920 kuni 2022”. Mahukal metsamaa andmete kogumisel ja analüüsil põhinev uurimus toob esile nii mõnedki olulised tahud metsade arengus viimase 100 aasta jooksul.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Metsade ümber on viimastel aastatel olnud väga palju emotsionaalset diskussiooni, kuid avalikkuses väga vähe faktipõhist infovahetust” kommenteeris otsust EKFLi juhatuse liige Ingvar Allekand. Allekandi sõnul tuleb ilmselt paljudele üllatusena, et viimase 100 aasta jooksul on Eestis metsamaade pindala kasvanud 159%. “Loomulikult ei käsitle üks magistritöö kõiki mõtestatud avaliku debati pidamiseks vajalikke nüansse, kuid metoodiline ja teaduspõhine lähenemine andmetele on eelduseks tarkade otsuste teggemisele mistahes kinnisvara kasutusfunktsiooniga puudutavas valdkonnas” lisas Allekand.

Käesoleval aastal välja antavate tunnustustega tahabki Eesti Kinnisvarafirmade Liit rõhutada metoodilise ja andmepõhise lähenemise vajalikkust meid ümbritseva keskkonna kujundamisel.

Bauakaureusetööde kategoorias pälvis tõusva kinnisvaratähe tiitli Kaisa Sikora oma uurimusega “Looduslike alade muutused tehisaladeks Tartu Maakonnas võrreldes aastaid 2011 ja 2022”. Sisukal andmetöötlusel põhinev Eesti Maaülikooli bakalaureuseõppe lõputöö uuris loodusele omaste maastike ümberkujunemist tehisaladeks Tartumaa näitel.

“EKFLI juhatuse liikmete tähelepanu pälvis eelkõige Kaisa Sikora metoodiline lähenemine geoandmebaasidest kättesaadavate andmete töötlemisele ning tema isiklik panus lähtematerjali töödeldavaks muutmisel” selgitas Eesti Kinnisvarafirmade juhatuse liige Tõnu Toompark. Loodusaladega ettevaatlikult ringikäimine on oluline jätkusuutlikkuse seisukohalt ning arendusprotsessidega kaasnevate otsuste teadlikuks tegemiseks on vajalik andmepõhine ning analüütiline lähenemine, selgitas Toompark.

Preemiate suuruseks 2023.aastal on parima magistritöö autorile 500 eurot ja bakaluareusetöö autorile 300 eurot, mis anti üle EKFLi sügiskonverentsil „Mis saab edasi? (olukord kinnisvaraturul)“ 2. novembril Park Inn by Radisson Meriton Conference & SPA Hotel Tallinn konverentsikeskuses.

EKFLi poolt väljaantavate preemiate eesmärk on erialaliidu poolt innustada läbi tunnustuse üliõpilasi andma kinnisvaramajandussektorile uusi ideid ja rakendusi.

Viimased kümme aastat on saanud konkursile esitada kinnisvarateemalise (kinnisvaraarenduse, -vahenduse, -turunduse, -juriidika jms) magistritöö kategoorias „Säravaim kinnisvaratäht“ ja bakalaureusetöö või rakenduskõrgharidusõppe lõputöö kategoorias „Tõusev kinnisvaratäht“. Hindamiskriteeriumiteks on teema mõjukus, rakenduslikkus ja uuenduslikkus Eesti kontekstis.

 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.