Liigu sisu juurde

Kodulahe arenduse järgmise etapi arhitektuurikonkursi võitis Apex

Talliinas asuva Kodulahe arenduse järgmise etapi lahendus selgus arhitektuurivõistlusel, kus valiti parimaks Apex arhitektuuribüroo töö. Öine vaade promenaadile.Foto: Apex Arhitektuuribüroo

Arco Vara Kodulahe arenduse järgmises etapis aadressil Soodi 6 valmib kolm erinevat tüüpi kortermaja, kus on kokku 60 korterit ja kolm äripinda.

Arco Vara teatas börsile, et arhitektuurikonkursi võitjaks osutus Apex Arhitektuuribüroo kavand UKAUKA. Võidutöö autorid olid Taavi Lõoke, Kristi Järvik, Liispet Viira, Ove Oot ja Ingrid Kaur.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Sisehoov.Foto: Apex Arhitektuuribüroo
Vaade promenaadile.Foto: Apex Arhitektuuribüroo
Sisehoov öösel.Foto: Apex Arhitektuuribüroo

“Jään kindlaks oma põhimõttele, et kvaliteetne elukeskkond on ehitusmahtudest olulisem,” ütles Arco Vara tegevjuht Miko-Ove Niinemäe. “Arhitektuurikonkursi võidutöö üheks väljapaistvamaks osaks on mitmed katuseterrassid, mis loovad visuaalse astmelisuse efekti ning vähendavad hoonestuse massiivsust. Kinnistu lõunaküljele rajatav park-väljak lisab väärtust ka kohalikule kogukonnale.”

Soodi 6 ehituse ja korterite müügi algus on planeeritud 2024. aasta esimesse poolde ja ehituse valmimine 2025. aastasse. Investeeringu suuruseks on arendaja kavandanud 20 miljonit eurot. Objekti peatöövõtjaks on Arco Vara tütarfirma Arco Tarc. 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega