Liigu sisu juurde

Lasnamäele olümpiamõõtmetes ujula ehitamiseks tegi ainsa pakkumise Capital Milli omanike firma

Lasnamäele aadressil Kuukivi 3 ja 5 olümpiamõõtmetes ujula rajamiseks esitas ainsa pakkumuse Capital Milli omanikele kuuluv osaühing.

Järgmisteks sammudeks on kontsessioonilepingu sõlmimine ja hoonestusõiguse seadmine. Hoone valmimiseks on 34 kuud alates hankelepingu sõlmimisest.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on olümpianormidele vastava ujula- ja spordikompleksi rajamine oluline mitte ainult Tallinnale, vaid kogu riigile, mistõttu on linn kultuuriministrile teinud ettepaneku ujula finantseerimiseks selliselt, et Tallinn eraldab maa hoonestusõiguse kaudu ning Tallinna linn, riik ja kontsessionäär finantseerivad ehitamist ühiselt. Kontsessionääri kohustuseks jääb spordikompleksi ehitamine ja käitamine ettenähtud perioodi vältel.

Kõlvart ütles, et Tallinn panustab omalt poolt ujula- ja spordikompleksi ehitusse ligi 20 miljoni euroga.  

Tallinna Linnavaraamet kuulutas 15.01.2024 välja riigihanke eesmärgiga sõlmida kontsessioonileping Kuukivi tn 3 (endine Varraku tn 14a) kinnisasjale hoone, sealhulgas olümpianõuetele vastava ujula ja Kuukivi tn 5 (endine Varraku tn 14b) kinnisasjale parkimisala ja -hoone esimese etapi (väliparkla ja parkimismaja maa-alune osa) ehitamiseks ning opereerimiseks.

Riigihankele laekus üks pakkumus, pakkujaks oli Tondiraba Ujula OÜ, mille omanikud on Igor Mölder ja Tanel Samuel, kellele kuulub ka kinnisvaraarendaja Capital Mill. Firma küsis investeeringutoetust summas 19,8 miljonit. Esitatud pakkumus tunnistati edukaks ja nüüd jätkuvad tegevused kontsessioonilepingu ja hoonestusõiguse seadmise lepingute sõlmimiseks.

Hoone valmimiseks on lepinguliselt 34 kuud alates hankelepingu sõlmimisest ehk eeldatavalt on hoone avamine planeeritud 2027. aasta algusesse.

Linnavalitsus teatas, et linna panustatav 20 miljonit eurot võiks eelduslikult moodustada kolmandiku kogu kompleksi rajamise hinnast.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.