Leedu ettevõte rajab Ruhnu ligidale ka teise meretuulepargi: kokku kerkib merre 145 tuulikut

UAB "Ignitis renewables projektai 6" poolt mullu 25. augustil esitatud hoonestusloa taotluse kohaselt kavandatakse Liivi 1 merealale püstitada kuni 57 tuulikut koguvõimsusega kuni 900 MW. Foto on illustratiivne. Foto: Pablo Maxim / Pixabay

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti teatel võitis Liivi 1 mereala enampakkumise Leedu ettevõte UAB “Ignitis renewables projektai 6”, mis võitis ka varem läbi viidud Liivi 2 mereala enapakkumise. Ainsana okjsonil osalenud ettevõte sai mereala arendusõiguse 1 165 500 euroga.

Enampakkumise võitja saab alustada meretuulepargi arendamist Liivi 1 merealal. Liivi 1 ala suurus on 77,7 km2 ning selle alghind oli 1 165 500 eurot.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“On hea meel tõdeda, et Liivi 1 ja Liivi 2 merealade enampakkumised on nüüdseks edukalt lõpule viidud. Hetkel käivad ettevalmistused järgmiste merealade enampakkumisteks,” tõdes TTJA ehituse tegevusõiguse talituse juhataja Liina Roosimägi.

“Eraettevõtete ja riigiasutuste koostöö peab olema jätkuvalt suunatud ka oksjonite tempo hoidmisele eesmärgiga, et kaardistatud ja meretuule arendamiseks sobivad alad leiaks arendaja,“ sõnas Kliimaministeeriumi meretuuleenergia nõunik Nikon Vidjajev.

UAB “Ignitis renewables projektai 6” poolt mullu 25. augustil esitatud hoonestusloa taotluse kohaselt kavandatakse Liivi 1 merealale püstitada kuni 57 tuulikut koguvõimsusega kuni 900 MW. Enampakkumise võitja suhtes algatatakse hoonestusloa menetlus koos keskkonnamõju hindamisega 90 päeva jooksul võitja kinnitamisest arvates. Teiste konkureerivate taotluste kohta teeb TTJA hoonestusloa menetluse algatamisest keeldumise otsuse.

Liivi 2 merealale kavatseb ettevõte püstitada kuni 88 elektrituulikut koguvõimsusega kuni 1400 MW.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.