Liigu sisu juurde

TTJA paneb Ruhnu kandis tuuleparkide rajamiseks oksjonile kaks mereala kogupindalaga üle 190 ruutkilomeetri

Liivi 1 ja Liivi 2 merealad asuvad Eesti mereala planeeringu kohaselt tuuleenergeetika arendamiseks sobival alal Ruhnu saarest loodes. (Foto on illustratiivne)Foto: David Will / Pixabay

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) kuulutas välja kaks enampakkumist meretuuleparkide arendamiseks Ruhnu saare lähistele.

Ametile esitati konkureerivad taotlused Liivi 1 ja Liivi 2 aladele meretuuleparkide arendamiseks. TTJA kontrollis kõiki esitatud taotlusi vastavalt ehitusseadustikus toodule ning saatis need arvamuse avaldamiseks ka asjaomastele riigiasutustele.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Liivi 1 ja Liivi 2 mereala enampakkumistele kvalifitseerusid osalema kõik seitse konkureeriva hoonestusloa taotluse esitanud ettevõtet: OÜ Utilitas Wind, Liivi Offshore OÜ, Aker Offshore Wind Europe GmbH, VIRU KEEMIA GRUPP AS, Sunly Wind OÜ, Edel Offshore Wind OÜ ja UAB “Ignitis Renewables Projektai 6”. Kuivõrd oksjonile kvalifitseerus seitse ettevõtet, siis ehitusseadustik näeb ette kohustust läbi viia enampakkumine.

Enampakkumised toimuvad elektrooniliselt riigimaaoksjoni veebikeskkonnas www.riigimaaoksjon.ee. Liivi 2 merealal toimub oksjon Eesti aja järgi ajavahemikul 7.12.2023 kell 12.00 (UTC+2) kuni 13.12.2023 kell 12.00 (UTC+2) ja Liivi 1 merealal toimub oksjon 11.01.2024 kell 12.00 (UTC+2) kuni 17.01.2024 kell 12.00 (UTC+2). Mõlemad enampakkumised on pikeneva lõpuga, pikeneva lõpu perioodiks on 15 minutit.

Liivi 1 ja Liivi 2 merealad asuvad Eesti mereala planeeringu kohaselt tuuleenergeetika arendamiseks sobival alal Ruhnu saarest loodes. Liivi 1 ala suurus on 77,7 km2 ja selle alghind on 1 165 500 €. Liivi 2 ala suurus on 114,9 km2 ning selle alghind on 1 723 500 €.

Minimaalne pakkumise samm on 50 000 €. Enampakkumisel kvalifitseeritud osalejatel tuleb enampakkumisel osalemiseks esitada TTJA-le enampakkumisel osalemise avaldus ning tasuda tagatisraha, mille suurus Liivi 1 alal on 23 310 € ja Liivi 2 alal 34 470 €. Enampakkumisele kvalifitseerunud ettevõtete hoonestusloa taotluste alusel jääb kavandatava meretuulepargi võimsus Liivi 1 alal vahemikku 770-1525 MW ja Liivi 2 alal vahemikku 990-2150 MW.

Enampakkumiste võitjateks on kõrgeima pakkumise teinud ja selle summa tasunud ettevõtjad, kelle taotluse kohaselt algatatakse hoonestusloa ja keskkonnamõjude hindamine hiljemalt 90 päeva jooksul enampakkumise võitja väljakuulutamisest. Seejärel peavad enampakkumised võitnud arendajad 18 kuu jooksul esitama TTJA-le keskkonnamõju hindamise programmi ning 24 kuu jooksul pärast keskkonnamõju hindamise programmi nõuetele vastavaks tunnistamise otsust keskkonnamõju hindamise aruande.

Mereala Liivi 1 ja Liivi 2 kirjeldused on leitavad TTJA kodulehel siin ja siin.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.