Liigu sisu juurde

Algab enampakkumine Ruhnu lähistele meretuulepargi arendamiseks

Liivi 2 ala suurus on 114,9 km2 ning selle alghind on 1 723 500 €. Minimaalne pakkumise samm on 50 000 €. (Foto on illustratiivne)Foto: Jesse De Meulenaere / Unsplash

Täna kell 12.00 algab enampakkumine meretuulepargi arendamiseks Liivi 2 merealale. Enampakkumisel osaleb kolm ettevõtet, teatas Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA).

Enampakkumisel osalemiseks tasus tagatisraha 3 ettevõtet: UAB “Ignitis renewables projektai 6”, Liivi Offshore OÜ ja OÜ Utilitas Wind.  Tagatisraha suuruseks on 34 470 €. Enampakkumisele kvalifitseerunud ettevõtete hoonestusloa taotluste alusel jääb kavandatava meretuulepargi võimsus Liivi 2 alal vahemikku 1400-2150 MW.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Enampakkumine toimub elektrooniliselt riigimaaoksjoni veebikeskkonnas. Liivi 2 merealal toimub oksjon Eesti aja järgi ajavahemikul 7.12.2023 kell 12.00 (UTC+2) kuni 13.12.2023 kell 12.00 (UTC+2). Enampakkumine on pikeneva lõpuga, pikeneva lõpu perioodiks on 15 minutit.

Liivi 2 mereala asub Eesti mereala planeeringu kohaselt tuuleenergeetika arendamiseks sobival alal Ruhnu saarest loodes. Liivi 2 ala suurus on 114,9 km2 ning selle alghind on 1 723 500 €. Minimaalne pakkumise samm on 50 000 €.

Enampakkumise võitjaks on kõrgeima pakkumise teinud ja selle summa tähtaegselt tasunud ettevõtja, kelle taotluse kohaselt algatatakse hoonestusloa menetlus ja keskkonnamõjude hindamine hiljemalt 90 päeva jooksul enampakkumise võitja väljakuulutamisest.

Seejärel peab enampakkumise võitnud arendaja 18 kuu jooksul esitama TTJA-le keskkonnamõju hindamise programmi ning 24 kuu jooksul pärast keskkonnamõju hindamise programmi nõuetele vastavaks tunnistamise otsust keskkonnamõju hindamise aruande. Aruande nõuetele vastavaks tunnistamise järgselt on võimalik hoonestusluba väljastada, misjärel peale projekteerimistööde teostamist saab taotleja ehitusluba taotlema asuda.

Mereala Liivi 2 kirjeldus on leitav TTJA kodulehel siin.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.