Liigu sisu juurde

Lidl on valmis alustama Lasnamäele uue kaupluse ehitamist 

Tallinna linn kinnitas Lasnamäel Linnamäe tee 28 asuva kinnistu detailplaneeringu ning kohe pärast ehitusloa väljastamist algavad seal Lidli kaupluse ehitustööd.

“Ennekõike on detailplaneeringu kinnitamine hea uudis piirkonna elanikele, kelle jaoks uhiuue Lidli avamine nihkus sellega suure sammu lähemale soodsamate hindade suunas,” kommenteeris Lidl Eesti juhatuse liige Arūnas Dzikas, kelle sõnul ei läinud Linnamäe tee detailplaneeringu kinnitamine Tallinna linna poolt päris sellises tempos, nagu Lidl eeldas, kuid tänaseks on see etapp siiski läbitud.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Lidli poolt oli Linnamäe tee 28 detailplaneering avalikul väljapanekul juba tänavu jaanuaris ning märtsis jõudis vastav eelnõu Tallinna linnavalitsusele kehtestamiseks, kuid otsuse tegemine võttis üle poole aasta. Lidl ähvardas linna kohtuga, mille järel linnavalitsus saatis planeerigu volikogusse kinnitamiseks.

“Seal me põhimõttelised asjad saime ikkagi paika,” rääkis Tallinna abilinnapea Madle Lippus Ehituslehele. “See ei ole maailma kõige parem planeering, aga ma ei tunne ka, et me oleks seal mööda pükse saanud.”

Dzikas usub, et tihe koostöö investorite kui ka Tallinna linna vahel on mõlema poole huvides. “Meie huvi on ju ühine, sest kasvav konkurents aitab tallinlastel jahtuvas majanduskeskkonnas leida paremaid ja taskukohasemaid pakkumisi igapäevaste ostude tegemiseks ja uus pood tähendab uusi töökohti ning makse riigikassasse,” lisas ta.

Lidlil on praegu Tallinnas avatud kuus kauplust. Linnamäe teel oodatakse ehitusluba ja aadressile Paavli 10 kavandatava kaupluse detailplaneeringu üle on ketil läbirääkimised pooleli.

Kui Lasnamäel kohtu ähvardusel linn planeeringu muutmise soovist taganes, siis Paavli tänava osas teatas linn, et kui kett pole valmis planeeringut nõuetele vastavaks muutma, siis võib Lidl ilma jääda neile antud leevendusest, millega kett sai võimaluse ehitada kahekorruselise maja asemel kolmekordne hoone ja vältida nii kulukat maa-aluse parkla rajamist.

Lidl on esindatud 32 riigis üle maailma ning haldab 12 200 kauplust ja enam kui 220 logistikakeskust 31 riigis.

Lidl Eesti asutati 2018. aastal ning 3. märtsil 2022 avas Lidl oma kaupluseketi Eestis. Hetkel on Lidlil 13 kauplust kuues linnas üle Eesti.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.