Liigu sisu juurde

Liven rajab 2025. aasta lõpuks Piritale esimese LEED-sertifikaadiga kortermaja

Regati pst. 3 arhitektuurne lahendus näeb ette seitset kolmekorruselist maapealset osa, millest neli ehitatakse valmis esimeses etapis.Foto: Liven

Liven alustas hiljuti Pirital Regati 3 kortermajade arendusega, mis hakkavad lisaks A-energiaklassile kandma rahvusvaheliselt tunnustatud LEED-sertifikaadi kõrgeimat, Platinum taseme märgistust.

“LEED sertifikaat annab kinnituse, et hoone on keskkonda ning tervist säästvalt projekteeritud ja ehitatud. Siiani on Eestis selle märgisega ehitatud põhiliselt ärihooneid, Regati arendus üks esimesi Eestis, mille kortermajadele sertifikaati taotletakse,” rääkis Liven AS tegevjuht Andero Laur.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Liven AS tegevjuht Andero Laur. Foto: Liven

LEED ehk Leadership in Energy and Environmental Design sertifitseerimissüsteem on maailmas uute hoonete puhul enimlevinud rohemärgis, mille hindamisel ei piirduta üksnes energiatõhususega vaid hinnatakse hoone terviklikku mõju keskkonnale. LEED sertifikaadil on neli sertifitseeritud taset, hõbe, kuld ja plaatinum, Liven taotleb neist kõrgeimait.

Regati pst. 3 sisehoov.Foto: Liven

Kui Eestis on seni keskendutud peamiselt energiamärgisele, siis LEED arvestab Lauri sõnul veel üheksat tegurit, mis keskkonda mõjutavd. Näiteks uue hoone asukohta, ümbritsevat transporditaristut, veekasutust, sisekliimat ning materjalide ja ressursside kasutust ning erinevaid innovaatilisi lahendusi.

Majadevahelisele alale rajatakse keskkonnasõbralik vihmaaed, kuhu suure saju ajal koguneb vesi, mis imbub maapinda ning filtreerub läbi pinnase merre.Foto: Liven

Pirital asuva Regati pst. 3 rajatavad hooned on varustatud maaküttevaiade, maajahutuse ja päikesepaneelidega ning majadevahelisele alale rajatakse keskkonnasõbralik vihmaaed, kuhu suure saju ajal koguneb vesi, mis imbub maapinda ning filtreerub läbi pinnase merre. Uute kodude kõrval luuakse ka linnaelanikele avatud mereäärne piirkond, kuhu rajatakse ärid, kohvikud ja restoranid.

Uute kodude kõrval luuakse ka linnaelanikele avatud mereäärne piirkond.Foto: Liven

Regati pst 3 arenduse arhitektuurne lahendus näeb ette seitset kolmekorruselist maapealset osa, millest neli ehitatakse valmis 2025. aasta lõpuks valmivas esimeses etapis. Seejuures on üle 30% esimeses etapis valmivatest kodudest Liveni kinnitusel tänaseks juba müüdud ja käimas on klientide erisoovide vormistamine koos sisearhitektidega.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.