Liigu sisu juurde

Londoni linnaosa valitsus andis korralduse 23korruselise arenduse lammutamiseks, sest see ei vasta antud ehitusloale

Vasakpoolsel pildil oleva joonistuse alusel taotles arendaja ehitusluba. Parempoolsel fotol on näha tulemus, mille lammutamist Londoni linnaosavalitsus nõuab. Foto: Greenwichi linnaosavalitsus

Londonis Greenwichis andis kohalik volikogu korralduse lammutada eelmisel aastal valminud 204 korteriga hooned, sest need ei vasta arendusele antud ehitusloale.

Woolwichis Thamesi jõe lõunakaldal asuv arendus koosneb kahest tornmajast, millest kõrgem on kuni 23korruseline. Päevaleht The Guardiani andmetel on paljud arenduse 204 korterist juba üürnike poolt hõivatud.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Greenwichi volikogu korralduses seisab, et majad on halva kvaliteediga ja neil on vähemalt 26 kõrvalekallet esialgsest ehitusloast.

Puuduste seas on välja toodud:

  • Muudatused tornide välisilmes – valminud tornid paistavad matsakamad, sest ehituse käigus on loobutud ülemise korruse tagasiastest ja klaasitud kardinseinast fassaadil, mis oleks andnud majadele purje välimuse.
  • Muudatused materjalides ja akendes – erinev seinakattematerjal, vähem klaaspinda, väiksemad rõdud ja aknad.
  • Elanikele ja avalikkusele ei ole ehitatud lubatud katuseaedu ega lastele mängualasid.
  • Ratastoolikasutajatele mõeldud korteritel on astmed rõdudele, mistõttu elanikud ei saa neid kasutada.
  • Liiga vähe maa-aluseid parkimiskohti. Õues on haljasala asemele rajatud parkimiskohad, aga neid on kokkuvõttes ikkagi lubatust vähem ja see suurendab tänaval parkimist.
  • Puuetega inimeste parkimiskohtade puudumine.

Greenwichi volikogu jõudis järeldusele, et valminud tornid ehitati ehitusloata, sest need erinevad sedavõrd 2012. aasta loas kirjeldatust.

Maja arendaja Corner Homes teatas, et kaebab volikogu 25. septembri korralduse edasi. Kui arendaja kaebust ei rahuldata, on ettevõttel 12 kuud maja lammutamiseks ja ehituseelse seisukorra taastamiseks.

Linnaosa juht Anthony Okereke ütles, et volikogu ei võtnud otsust vastu kergekäeliselt, aga lammutamine on mõistlik ja proportsionaalne lahendus arvestades olukorra tõsidust. Ta ütles, et hooned ei olnud lihtsalt piisavalt head.

Linnaosavalitsuses kogukonna turvalisuse eest vastutav Ann-Marie Cousins ütles, et arendaja pidanuks muudatused kooskõlastama enne ehituse algust, aga hakkas sellega tegelema tagantjärele, kui linnaosavalitsus oli rikkumiste osas juba uurimist alustanud.

Arendaja Comer Homes teatas, et on volikogu otsusest üllatunud ja äärmiselt pettunud. Arendaja hinnangul linnaosavalitsuse liikmete avaldused ebatäpsed ja esitavad nende tegevust valesti. Firma on seisukohal, et olukorra saab lahendada maja lammutamata ja tagantjärele planeeringut muutes.

“Oleme paljude kuude jooksul püüdnud nõukoguga konstruktiivselt suhelda ja oleme nendest ebaproportsionaalsetest tegevustest hoolimata valmis seda tegema,” seisab arendaja avalduses.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega