Liigu sisu juurde

Maa-amet alustab aprillis aeropildistamise hooaega

Tänavuse aeropildistamise markeerimisalad. Foto: Maa-amet

Tänavu kevadel katab Maa-amet 20-25 cm piksli suuruste aerofotodega riigi põhjapoolse osa koos väikesaartega Hiiumaast Narvani ning lõunasuunal Lihula-Vändra-Põltsamaa-Kallaste jooneni. Läänepoolne ala pildistatakse enne puude lehtimist ja idapoolne ala juba lehes puudega.

Samuti pildistatakse-laserskaneeritakse varakevadel sobivate ilmastikutingimuste kestmisel lisaks Tallinna, Tartu ja Pärnu linnadele skeemil näidatud Eesti lõunapoolses osas asuvaid väikelinnu ja asulaid hoonete paremate 3D-andmete tootmise eesmärgil. Tiheasustusalade ortofotod valmistatakse 10 cm piksli suurusega.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
Markeeringud paigaldatakse lisaks Eesti põhjapoolsele alale ka Tallinna, Tartu, Pärnu, Viljandi ja Elva linnadesse ja nende lähiümbrusesse. Foto: Maa-amet

Eelnevalt alustavad Maa-ameti töötajad pildistatavatel aladel maastikupunktide markeerimist valgete kileruutudega. Markeeringud paigaldatakse lisaks Eesti põhjapoolsele alale ka Tallinna, Tartu, Pärnu, Viljandi ja Elva linnadesse ja nende lähiümbrusesse.

Markeeringud jäävad mõõdistuslendudel pildile ning neid kasutatakse aerofotode plaaniliseks ja kõrguslikuks sidumiseks maapinnaga. Markeeringuks on 60 × 60 cm suurused valged kileruudud, mis paigaldatakse maastikule ja on varustatud sildiga “Aeropildistuse maamärk”. Markeeringuid on ligi 400.

Markeeringud paigaldatakse maastikule kohtadesse, kus need ei tohiks maaomanike tegevust häirida. Maa-amet palub markeeringuid mitte puutuda ega rikkuda. Paigaldatud markeeringud korjab amet maastikult ära pärast aeropildistamise hooaja lõppemist.

Ruudukujuline markeering. Foto: Maa-amet

Aeromõõdistuslendudega kogutakse riigile olulisi andmeid, mis võimaldavad ajakohastada Eesti topograafilisi kaarte ning ruumiandmete registrites ja kaarditeenustes sisalduvat teavet. Tänavusel aeropildistamise hooajal toodetud ortofotod jõuavad Maa-ameti geoportaali alates sügisest vastavalt projektide valmimisele.

Maa-amet võimaldab kõigil huvilistel algaval aeropildistamise hooajal tehtud esmaseid ortofotosid näha juba mõne aja pärast peale ülelende kiirortofoto teenuses https://fotoladu.maaamet.ee/kiirortofoto. Uued fotod lisanduvad sinna jooksvalt kogu hooaja vältel.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.