Liigu sisu juurde

Maa-amet: kinnisvaratehingute arv juulikuus kukkus

Maa-ameti andmetel tehti juulikuus kinnisvaraturul 3191 ostu-müügitehingut, mida on 19 protsenti vähem kui eelmine aasta samal ajal ning 15 protsenti vähem kui eelnenud kuul.

Eluruumina müüdud korteriomandiga tehti 1678 tehingut (langus 24% võrreldes eelmise aasta sama ajaga), hoonestatud maadega 611 tehingut (langus 17%) ning hoonestamata maadega 722 tehingut (langus 6%).

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Tallinnas tehti 643 korteritehingut, mida oli 26 protsenti vähem kui 2022. aasta juulis. Tehinguid uute korteritega oli pealinnas ligi 50 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal ning vanemate korteritega tehtud tehingute arv püsib sarnaselt eelnenud kuudele 16 protsenti madalamal.

Tartus müüdi 153 korterit ning Pärnus 44 korterit, mida on vastavalt 30 protsenti ja 44 protsenti vähem kui aasta eest samal ajal.

Juulis maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 3080 eurot ning aastaga on ruutmeetri hind kallinenud ligi 5 protsenti. Sealhulgas pealinna uue korteri ruutmeeter maksis juulis keskmiselt 4267 eurot ja vanema korteri ruutmeeter 2796 eurot. Aastane hinnakasv on uute korterite puhul ligi 35 protsenti ning järelmüükide hinnatase jääb 2 protsenti mullusele juuli tasemele alla. Eelmise kuuga võrdlusel on esmamüükide keskmine hind kasvanud 7 protsenti, kuid järelmüükide keskmises hinnas olulist muutust ei toimunud.

Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2542 eurot ning aastane kasv 10 protsenti.

Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind oli juulis 1865 eurot ning aastases võrdluses on keskmine hind langenud 10 protsenti.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.