Liigu sisu juurde

Maa-ameti kataster uuendab e-teenuseid ja muudab maatoimingud lihtsamaks

Katastri e-teenused võimaldavad maaomanikel suhelda riigiga, et maakorralduse või ruumilise planeerimise tulemusel kujundada ümber maatüki piirid ja sellega seotud õigused.Foto: Maa-amet

Alates järgmisest nädalast võtab kataster kasutusele uue menetluskeskkonna minu.kataster.ee, mis võimaldab maaomanikel alustada maatoiminguid ja hoida end kursis toimingute käiguga. Uuele keskkonnale üleminek toob kaasa mõningaid ajutisi ebamugavusi, kuid sellega kaasnevad uuendused muudavad maakorraldustoimingud senisest lihtsamaks ja läbipaistvamaks.

Kataster võtab alates 8. aprillist kasutusele uue menetluskeskkonna minu.kataster.ee, mis võimaldab maaomanikul katastri e-teeninduses alustada maatoiminguid ning hoida end kursis toimingute käiguga – kinnisasju jagada, nende omavahelisi piire muuta või üksteisega piirnevaid kinnisasju liita. Samuti saab esitada taotlust hävinenud piiritähiste maastikul taastamiseks, probleemse piiripunkti asukoha kindlakstegemiseks ning piiriandmete asukoha täpsustamise eesmärgil maaüksuse üle mõõdistamiseks.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Uuele keskkonnale üleminek toob endaga paratamatult kaasa mõningad ebamugavused. Juba märtsis lõpus peatas kataster toimingute tegemise, et valmistuda andmete üleviimiseks.

“Selleks, et tagada andmete sujuv üleminek ühest keskkonnast teise, peatame toimingud ja hoolitseme, et kõik andmed oleksid uues keskkonnas õigesti talletatud,”selgitas Maa-ameti katastri registriosakonna juhataja Tiina Oeselg. “Samuti hoolitseme, et pooleli olevad toimingud saab uude keskkonda sisestatud ja seal tegevustega jätkata. Uut menetlussüsteemi hakkame kasutama 8. aprillil.”

Andmete ülekandmisel uude süsteemi viiakse lisaks läbi katastri andmestiku parandamine, et muuta andmed täpsemaks ning korrigeerida andmestik punktipõhisele süsteemile vastavaks. Maatükil looduses piiripunktide asukohad ei muutu, kuid muudatus andmetes võib põhjustada pindala ümberarvutust. Piiripunkti korrigeerimisi tehakse ainult õigusaktides lubatud täpsuse ulatuses ning maaomanikke teavitab parandamismenetlusest süsteem automaatselt omanike rahvastikuregistris kajastuvate kontaktandmete kaudu.

MinuKataster on osa Maa-ameti kui katastripidaja arendatavast maatoimingute platvormist. Maatoimingute platvorm koondab katastriga seotud e-teenuseid ühtseks ja turvaliseks süsteemiks.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega