Liigu sisu juurde

Maakler: ärikinnisvara turul on säilinud huvi uute ja energiasäästlike pindade järele

Aira Veelmaa hinnangul on kinnisvaraturul näha,, et ootused büroopinnale on muutumises. Foto: Fausto Capital

Kuigi büroopindade turg on viimasel ajal pigem passiivne, jätkub Uus Maa Ärikinnisvara maakleri Aira Veelmaa sõnul nõudlust uute, energiasäästlike ja lisandväärtust pakkuvate büroode järele. Piirkonnana on hinnas südalinn ja selle lähiümbruse atraktiivsed ärikvartalid.

Veelmaa hinnangul jõuavad kolimisotsuseni praegu ettevõtted, kellel on väga konkreetne vajadus – kas üürnikul puudub lepingu pikendamise võimalus või on muutunud ettevõtte vajadused büroopinnale. Palju on ka selliseid ettevõtteid, kes on juba otsuse teinud ja ootavad uue pinna valmimist mõnes uues büroohoones. Vanemates büroohoonetes ületab pakkumine nõudlust isegi soodsa hinnaga B-ja C-klassi hoonetes, kuna need ei suuda klientide vajadustega sammu pidada.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Näeme, et ootused büroopinnale on muutumises. Kui enne iseloomustasid kontorihooneid suured uhked fuajeed ja personaalsete lauakohtadega tööruumid, siis nüüd on trend liikumas keskkonnasõbralike hoonete ja ökonoomse pinnakasutuse poole,” rääkis Veelmaa.  Hübriidtöö on toonud vajaduse koostööd soosivate, kuid samas ka eraldumist võimaldavate ruumilahenduste ja motiveerivama töökeskkonna järele. Eriti hindavad ettevõtted võimalust büroo nn rätsepatööna ehitada lasta.

Teiseks trendiks on bürooga kaasnevate lisandväärtuste üha aktuaalsemaks muutumine, mistõttu paljud ettevõtted eelistavad asukohana südalinna ja selliseid ärikvartleid, kus leidub töövälist tegevust.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.