Liigu sisu juurde

Maitseainesegude valmistaja Solina 27 miljonit eurot maksev tootmiskompleks sai nurgakivi

Laagris sai nurgakivi maitseainesegude valmistaja Solina uus tootmiskompleks.Foto: Egert Kamenik / Kapitel

Eile sai Saue vallas Laagris nurgakivi maitseainesegude valmistaja Solina uus tootmiskompleks, mille koguinvesteering ulatub 27 miljoni euroni ning kus hakkab igapäevaselt töötama 110 inimest.

Kapitel arendab ning Eventus Ehitus rajab 15 000 m2 suuruse A-energiaklassi hoone koos päikesepargiga vastavalt rohesertifikaadi BREEAM New Construction tasemele Very Good. Projektil on kõik eeldused olla esimene uus kinnisvaraarendus Eestis, mis kvalifitseerub SEB grupi rohelaenule. Kapitel annab 2024. aasta suvel valmiva hoone Solinale 20 aastaks üürile. 

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Saue valda Laagrisse Gate Tallinn tehnoparki aadressile Saue tee 15 kerkivas kompleksis hakkab asuma maitseainesegude valmistaja Solina uus kontor, tootmisüksus, tootearenduslabor ja ladu. Uuele kompleksile panid nurgakivi Solina Estonia juht Veiko Soome, arendaja ja omaniku Kapitel Logistics juht Holger Tilk, ehituse peatöövõtja Eventus Ehitus juht Lauri Kaska, Saue vallavanem Andres Laisk ning SEB Pank kinnisvara finantseerimise osakonna juht Anu Arnover.

“Uus tootmiskompleks on ettevõtte arengus suur samm mitmes mõttes,” rääkis Solina Estonia juht Veiko Soome. “Selle ehituse ja tootmise sisseseade investeering ulatub 27 miljoni euroni ning planeeritud toodangu ja käibe kasv 25 protsendini. Kompleksi valmimisel hakkab siin töötama 110 inimest ning prognoosime järgmise viie aasta jooksul täiendavalt kuni 20 töökoha vajadust,“

Kapitel Logistics juht Holger Tilk ütles, et kuigi ainuüksi Solina mastaabiga rahvusvahelisele kontsernile uue tootmiskompleksi arendamine on suur tunnustus, siis on tal väga hea meel, et Solina kontserni näol on Kapitel leidnud ka sisuliselt keskkonnasäästlikkusele pühendunud partneri. Tänu sellele saab Kapitel arendada hoone, mille energiatarbimine on planeeritud üle kümne protsendi madalamaks A-energiaklassi piirmääradest, mis rajatakse vastavalt rahvusvahelise rohesertifikaadi BREEAM tasemele Very Good, mille katusele rajatakse suur päikeseelektrijaam ning mille põhiküte baseerub soojuspumpadel, vähendades oluliselt hoone CO2 jalajälge. Tilga sõnul on kõik eelnimetatu tööstuskinnisvara sektoris tõeliselt erakordne, aga see on loonud eeldused olla esimene uus kinnisvaraarendus Eestis, mis kvalifitseeruks SEB grupi rohelaenule.

SEB Pank kinnisvara finantseerimise osakonna juhi Anu Arnoveri sõnul on Solina ja Kapitel Logisticsi koostöö suurepärane näide, kus rentniku kõrged nõudmised on loonud võimaluse arendada keskkonnasäästlik ja energiaefektiivne tootmishoone, mis pakub töötajatele meeldivat ja funktsionaalset töökeskkonda. “Keskkonnasõbralike kinnisvaraprojektide finantseerimine on SEB fookuses ning meil on hea meel, et Kapiteli poolt arendatav Solina tootmishoone oleks esimene uus kinnisvaraarendus Eestis, mis kvalifitseerub SEB grupi rohelaenu tingimustele ja kus kliendi ambitsioon ning visioon SEB põhimõtete ja väärtustega ühtivad,” ütles Arnover.

Solina Estonia/Saue Production OÜ kuulub rahvusvahelisse toiduainetööstuse gruppi Solina Group. Solina on rahvusvaheline toiduainetööstuse grupp, millel on äritegevus 75 riigis ning mis toodab maitseainesegusid 38 tehases üle maailma globaalselt tuntud brändidele nagu McDonald’s, KFC, Taco Bell ning annab tööd enam kui 3400 inimesele. 2022. aastal ületas Solina grupi käive 1,2 miljardit eurot. Solina Eestis tegutseva tootmisüksuse peamisteks koostööpartneriteks on Põhjamaade suurimad toiduainetööstused, mistõttu enam kui 90% toodangust eksporditakse.

OÜ Kapitel Logistics on AS Kapitel grupi ettevõte, mis arendab, omab ja haldab tööstus- ja logistikakinnisvara ning mille portfelli kuulub hetkel kaks kokku ca 60 000 m² üüritava pinnaga logistikakeskust Rae vallas Rukki tehnopargis aadressidel Rukki tee 1 ja Rukki tee 5 ning ehitusõigusega kinnistud Rae vallas Rukki tehnopargis ja Gate Tallinn tehnopargis Saue vallas. Kapitel Logistics üürnike hulka kuuluvad teiste seas Smarten Logistics, Eugesta Eesti, ON24 ja Itella Estonia.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.