Liigu sisu juurde

Mapri Ehitus renoveeris enam kui kuue miljoni euro eest kunagise Kopli kaubajaama kontorihoone

Tellisikivi tänaval paikneva büroohoone arendaja on Riigiressursside Keskuse tütarfirma Mentenon, ehitaja Mapri Ehitus, arhitektuurse osa autor on Architectus.

Tallinnas Telliskivi 57b/1 asuv kunagine Kopli kaubajaama kontorihoone on saanud uue elu: hoone renoveeriti täielikult, lisati kaks korrust ning varustati tänapäevaste tehniliste lahendustega. Tänaseks on hoones asupaiga leidnud liikuvusfirma Kõu Mobility grupp ja logistikakinnisvara arendav Riigiressursside Keskus.

2700 ruutmeetri suuruse põrandapinnaga hoone arendaja on Riigiressursside Keskuse tütarfirma Mentenon, ehitaja Mapri Ehitus, arhitektuurse osa autor on Architectus. Büroohoone ja sellega kaasnevate ehitiste rekonstrueerimise investeeringu suurus on üle 6 miljoni euro.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Kuuekorruselises hoones on energia säästmise eesmärgil võetud kastusse uudsed kütte ja jahutuslahendused ning vabajuhtimisega jahutus, kõik aknad käivad lahti, nende avamisel sulguvad küte ja jahutus, akende ees on päikese liikumist järgivad ja seega jahutamise vajadust vähendavad lamellkardinad.

Hoonele on paigaldatud ka päikesepaneelid, mille toodetav elektrienergia tarbitakse valdavalt kohapeal ära. Trepikodades on ajastutruu väljanägemisega trepid ning hoonele lisati lift. Tänu renoveerimisele taaskasutati suur hulk ehitusmaterjali, mis hoone lammutamisel oleks muidu jäätmeteks läinud.

Telliskivi 57b/1.Foto: Vallo Kruuser

Mapri Ehituse Telliskivi 57b/1 projektijuhi Alvar Alamaa sõnul nõudis vana maja karkass ehitajalt pingutust ja kannatlikkust, et seinad sirged saaksid.

“Vana hoone karkassi tuli uuendada rohkete muudatuste ja tellija soovidele vastu tulekuga. Saime tulemuse, mille lõppkontseptsiooniga tellija rahule jäi ning ligipääs majale on läbi mõeldud ja korralik,” ütles Alamaa.

Tööde käigus korrastati lisaks hoovialale ka linnatänav kuni kinnistu sissepääsuni ning koostöös Europargiga korraldati kinnistul parkimine ja VOOL seadmetega elektriautode laadimine.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega