Liigu sisu juurde

Märk hinnasulast või liiga lahkelt koostatud riigihange? Jõhvis pakkus võitja eeldatust enam kui 15 protsenti soodsama hinna

Selle aasta jaanuaris keset õppeaastat avatud uue põhikooli ümber valmivad välialad kahes etapis. Majaesine sai valmis kooliaasta alguseks, maja taha jäävatele aladele otsisti tegijat riigihankega ja Mefab OÜ pakkus oodatust enam kui 15 protsenti soodsama hinna.Foto: Kauss arhitektuur

Jõhvi Põhikooli väliala teise etapi riigihange tõi vallaametnikele üllatuse — eeldatud 373 000 euro asemel küsis võitja enam kui 60 000 eurot soodsamat hinda.

Välialade ja haljastuse rajamisega tegelev Mefab OÜ pakkus kolmest hankes osalenud ettevõttest parima hinna 311 400 eurot, kuid firma juhi Arlis Roosi sõnul tuli hankevõit ettevõttele siiski üsna napilt. “Me tegime oma hinna ja saime esimese koha, aga teine koht oli meist ainult 10-15 000 eurot kallim,” ütles Roosi. “Kolmas koht oli seal eelarve lähedal. Nii, et ega see meie hind nüüd nii palju teistest parem kah polnud. Olime napilt esimesed.”

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

See pole kuigi tavapärane, et ehitushange nii palju soodsamaks muutub — sadu hankeid läbi viinud Riigi Kinnisvara AS ei ole pea kunagi sellisesse olukorda sattunud. “Riigi Kinnisvara hangetel oleme täheldanud suurt pakkujate poolset huvi, küll aga ei saa öelda, et pakkumuste hinnad oleks märgatavalt alanenud võrreldes meie prognoosmaksumustega,” tõdes RKAS kommunikatsioonijuht Annely Jõgeva. “Pigem on pakkumuste maksumused väga lähedased prognoosidega.”

Koolimaja esine väliala ehk esimene etapp valmis juba tänavu, vahetult enne kooliaasta algust. Teises etapis rajatakse väliala, mis jääb põhikooli, gümnaasiumi, spordihoone ja staadioni vahele.

“Kuna see on teine etapp ja pooliku töö tegemine, siis on seal natuke ettenägematuid töid kah, aga tundub, et kõik, mis seal seni on tehtud, on ilusti tehtud ja me saame plaani kohaselt jätkata,” kinnitas Roosi.

Jõhvi Põhikooli väliala rajamise teises etapis:

  • rajatakse enam kui 600m2 alale teede ja platside killustikualus mis kaetakse betoonkiide ja- plaatidega
  • pannakse kasvama 400 m2 muru ning kaetakse männikooremultšiga 165 m2
  • paigaldatakse 180 m2 mänguväljaku kummikatet ja 185 m2 puitkatet
  • istutatakse 9 puud, ligi 50 põõsast ja sadu taimi.

Jõhvi Põhikooli uue hoone rajamise hinnaks koos välialade rajamisega kujuneb üle 9 miljoni euro. Kulud kaetakse võrdselt valla ja riigi eelarvest.

Põhikooli hoone ehitushankel 2021. aastal prognoosis vald hinda enam kui 20 protsenti allapoole. Eeldatavaks maksumuseks koos käibemaksuga oli siis 6,1 miljonit eurot, aga kümne hankel osaleja seas parimaks osutunud ehitusfirma Rand ja Tuulberg küsis üle 7,4 miljoni euro ehk 1,3 miljonit eurot oodatust enam.

Jõhvi Põhikooli arhitektid on Allan Pilter, Kaur Talpsep, Lauri Eltermaa, Teele Kapsta, Elise Roos ja Sten Vendik. Maja ehitas Rand ja Tuulberg.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega