Liigu sisu juurde

Merko alustab Jüris uue arendusprojektiga, esimesed kodud valmivad 2025. aasta kevadel

AS Merko Ehitus kontserni kuuluv OÜ Merko Kodud on otsustanud käivitada Rae vallas Jüri alevikus Õielehe arendusprojekti esimese etapi. Kogu projekti arendusmaht hõlmab kokku kümnes kortermajas 121 korteri  ning neljas ridaelamus 23 kodu rajamist. Esimese etapi raames valmib 2025. aasta kevadel aadressidel Õie 2 ja Õie 4 kaks kortermaja kokku 22 korteriga.

“Õielehe kvartali rajamine on väga hoolikalt läbi mõeldud otsus, et saaksime pakkuda kvaliteetseid kodusid ja terviklikku elukeskkonda ka Tallinna lähiümbruses,” kommenteeris Merko Kodude juht Indrek Tarto.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Õielehe kodude (kahekorruseliste A-energiaklassiga hoonete korterite suurused jäävad vahemikku 50–102 ruutmeetrit ja ruutmeetri hinnad algavad 3200 eurost. Seega maksavad elamispinnad Õielehe arenduses vahemikus 173 000 – 324 000 eurot. Eluhoonete juurde kuulub lopsaka haljastuse ning puhke- ja mängualadega koduhoov. 5000 eurot maksvatel autode parkimiskohtadel on elektriauto laadimispunkti paigaldamise valmidus.

Kogu Õielehe arendusprojekti maht hõlmab kümnes kortermajas 121 korteri ning neljas ridaelamus 23 kodu rajamist. Foto: PIN Arhitektid

Õielehe elamukvartali arhitektuurne lahendus ja siseviimistluspaketid sündisid koostöös arhitektuuribüroo PIN arhitektidega. Maastiku kujundamisse andsid oma panuse arhitektuuribüroo Loovmaastik arhitektid.

Arhitekt Markus Nimiku sõnul on Õielehe kodude puhul olulisteks märksõnadeks päikesevalgus, privaatsus ja funktsionaalsus.

“Meie eesmärk on luua loodusega suhestuv hubane elukeskkond, kus tänu hoonete liigendatusele tekib mõnus äärelinnalik tunnetus, justkui elaks omaette majas. Lisaks on elutubades suured aknad, mille vaated on vähemalt kahte suunda, pakkudes rohkelt avarust ja valgust,” ütles Nimik.

Privaatsuse suurendamiseks on esimese korruse terrasside ette kavandatud lillekastid, mis pakuvad elanikele võimalust rahulikult koduhoovi võlusid nautida.

Elumajade ümber loovad roheluse muru, niidulilled, pinnakattetaimed, ilupõõsad ja -puud, marjapõõsad, viljapuud ning vihmapeenardesse ja taimekastidesse istutatavad püsililled ja kõrrelised. Lisaks olemasoleva kõrghaljastuse liikidele (kask, astelpaju, aed-õunapuu) kasutatakse majade ümbruse haljastamisel ka teisi liike ja nende erinevaid sorte. Valitud taimed on dekoratiivsed kas oma viljade, lehtede ja/või õite poolest.

Lisaks olemasoleva kõrghaljastuse liikidele (kask, astelpaju, aed-õunapuu) kasutatakse majade ümbruse haljastamisel ka teisi liike ja nende erinevaid sorte. Foto: PIN Arhitektid / Loovmaastik

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega

Saa täielik ligipääs Ehituslehele

  • Ehitus-, kinnisvara- ja arhitektuurivaldkonna analüüsid ja arvamuslood.
  • Uurivad artiklid, mis avavad vaidluste ja pankrottide taustu.
  • Igapäevane uudistevoog: kogu valdkonna info ühest kohast.

Hind kehtib kolm kuud, misjärel jätkub tellimus automaatselt hinnaga 11.99 kuus. Tellimuse saad alati katkestada. Kõik tellimisvõimalused leiad siit lehelt.