Liigu sisu juurde

Merko alustab Uus-Veerenni kuuenda etapi ehitust, järgmised kodud valmivad kahe aasta pärast

Uus-veerenni Tiiu 14
Uus-Veerenni on Tallinna kesklinna suurim terviklik elamuarenduse ala, mis paikneb Veerenni, Vana-Lõuna ja Tehnika tänavate vahel. Etapiviisiliselt valmivas ja kogupinnalt umbes 12 hektari suuruses kvartalis saab olema ligi 50 eluhoonet. Tänaseks on elanikud kolinud sisse 38 hoonesse. Foto: Merko Kodud

Merko Ehituse kontsernis kinnisvara arendamisega tegelev Merko Kodud alustab Uus-Veerennis järjekorras 39. korterelamu ehitust. Tallinna kesklinna suurimal uuselamualal on tänaseks valminud juba 500 korteriga elukeskkond, mis jätkab arengut. Järgmised kodud valmivad Tiiu 14 aadressil 2026. aasta suvel.

Uus-Veerenni kuuenda etapina ehitatavas ja elukvartali seni kõrgeimas, kaheksakorruselises A-energiaklassiga hoones valmib 63 korterit. Erineva suurusega peredele mõeldud 2- kuni 5-toaliste kodude suurused on vahemikus 35–115 ruutmeetrit.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Merko Kodude juhi Indrek Tarto sõnul on tänaseks Uus-Veerenni eluhoonete mahust valmis üle kahe kolmandiku.

Järgmiste hoonete ehitust ootavatel kinnistutel asub vahepark, kus kvartali elanikud saavad nautida erinevaid puhke- ja sportimisvõimalusi ning mis on võimalik hoonete ehituse käivitamisel uude asukohta ümber kolida.

Uus-Veerennis järgmisena valmiva Tiiu 14 kinnistu arhitektuurilise lahenduse on loonud KOKO arhitektid. Hoonestus koosneb erineva kõrgusega hooneosadest, mis joonduvad frondina piki Tiiu tänava sihti. Fassaadidel vahelduvad värvilise tellise ja heleda betooni pinnad loovad koos trapetsikujuliste akendega seintele rõõmsa ja mängulise ilme.

Tiiu 14 hoovi pool asuvad valgusele avatud privaatsemad õuealad, mis lähtuvad toreda kohtumispaiga ideest. Foto: Merko Kodud

Viitena Uus-Veerenni aladele kui iidse veerenni asukohale juhitakse hoovialal kogunevad vihmaveed kivise põhjaga ja haljastatud nõlvadega veerenni kujutavasse lohku, mis pakub silmailu ja põnevat mängumaastikku lastele. Ümbritseval alal looklevad teed ja haljasalad pehmendavad hoonete geomeetrilist arhitektuuri.

Tiiu 14 elamu kõigis korterites on jahutusseadmete paigaldamise valmidus ja suuremates korterites ehitatakse jahutussüsteem välja müügihinna sees. Kortermaja kohalikuks tarbeks toodavad energiat katusel asuvad päikesepaneelid. Nagu Uus-Veerennis tavaks, on parkimiskohad viidud hoone maa-alusele parkimiskorrusele. Kõigil parkimiskohtadel on elektriauto laadimiskoha valmidus.

Uus-Veerenni on Tallinna kesklinna suurim terviklik elamuarenduse ala, mis paikneb Veerenni, Vana-Lõuna ja Tehnika tänavate vahel. Etapiviisiliselt valmivas ja kogupinnalt umbes 12 hektari suuruses kvartalis saab olema ligi 50 eluhoonet. Tänaseks on elanikud kolinud sisse 38 hoonesse.

Uus-Veerenni on pälvinud tunnustust mitmetel konkurssidel. 2020. aastal võitis kvartali esimese ehitusetapi sisehoov Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia hooviruumi kategoorias. 2023. aastal tunnustati samal konkursil 8500 ruutmeetri suurust Uus-Veerenni avalikku pargiala koos mänguatraktsioonide, linnaruumi elavdavate skulptuuride, puhkeala ja lugemisnurgaga.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.