Liigu sisu juurde

Merko esimene kvartal: käive kasvas, elamuarenduse langust asendab ehitusteenuse müük

Merko peakontor Tallinnas.Foto: Tairo Lutter / POSTIMEES / Scanpix

Merko tegi esimesel kvartalil 81,2 miljonit eurot käivet, mis annab eelmise aasta sama perioodiga võrreldes kasvuks 7,2 protsenti.

Merko müügituludes kasvas väljaspool Eestit teenitud müügitulu osakaal 62,3 protsendini (2023. aasta esimeses kvartalis oli osakaal 46,7 protsenti).

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Ettevõte teatas börsile, et esimese kvartali puhaskasum oli 4,4 miljonit eurot (2023. aasta esimesel kvartalil oli sama näitaja 5,9 miljonit eurot). Kolme kuu puhaskasumi marginaal oli 5,5% (2023. aasta esimesel kolmel kuul oli sama number 7,8%).

“Merko Ehituse puhaskasum vähenes, aga tulemus oli parem, kui võinuks kontserni põhiäride osakaalude muutusest tulenevalt arvata,” seisab Merko teavituses.

Merko on andnud tänavu ostjatele üle 59 korterit ja 7 äripinda.

Merko Ehituse juhtkonna sõnul käitus korteriturg esimeses kvartalis ootuspäraselt ning Merko kontserni esmamüük oli sellele vastav, lähiajal pole alust oodata kinnisvaraarendusest 2023. aastaga võrreldavaid tulemusi.

Merko avaldas, et muutunud turusituatsioonis on firma edukalt suutnud oma tegevuse ümber fokusseerida ning asendada elamuarendusest tulenenud mahtude languse ehitusteenuse müügiga. 

2024. aasta esimeses kvartalis sõlmisid kontserni ettevõtted uusi ehituslepinguid 10,5 miljoni euro väärtuses ja ehituslepingute portfelli jääk oli kvartali lõpu seisuga 419 miljonit eurot (31. märts 2023: 412,2 mln eurot).

Uusi ehituslepinguid sai Merko esimese kvartalis aasta varasemaga võrreldes 16 korda väiksemas mahus (2023. aasta esimese kolme kuuga sõlmiti uusi lepinguid 170,3 miljoni euro väärtuses).

Tänavu kolme kuu lõikes moodustas ehitusteenuse valdkond kontserni müügituludest 83,7%.

“Ehitusteenuse turul on mõnevõrra aktiveerunud erasektori kliendid, kes on ilmselt harjunud uute ehitushindade tasemetega ning peavad taas äri laienemise plaane,” avaldas Merko. “Aktiivne on kaitserajatiste ja energiataristu tellimine ning loodetavasti jõuavad lähiajal hankesse ka järgmised Rail Baltica projektid. Merko lepingute portfell on tugev ning aprillis lisandus sinna märkimisväärne energiataristu leping Lätis ja NATO väljaõppekeskuse lisatööde leping Leedus.”

Esimeses kvartalis andis Merko ostjatele üle 59 korterit ja 7 äripinda, investeeris arendusprojektidesse kokku 11,6 mln eurot ning alustas 112 uue korteri ehituse ja müügiga kolmes uues projektis:

  • Õielehe Jüris,
  • Erminurme uus etapp Tartus ning
  • Lucavsala Riias.

Esimese kvartali lõpu seisuga oli kontserni ettevõtetel ehituses 450 korterit, millest ca 9% on kaetud eelmüügi lepingutega. Suuremad töös olevad arendusprojektid olid Uus-Veerenni, Noblessneri ja Lahekalda Tallinnas, Erminurme Tartus, Viesturdārzs, Mežpilsēta ja Magnolijas Riias ning Vilnelės Skverai Vilniuses.

2024. aasta esimeses kvartalis olid suuremad ehituses olevad objektid Eestis TKM Grupi logistikakeskus, Hampton by Hilton ja Hyatt hotellihooned, Arter kvartal, kaitseväe ehitised Ämari linnakus, Vanasadamat ja Rail Baltica Ülemiste reisiterminali ühendav trammiliin ning Ülemiste ühisterminali esimene etapp ja Rail Baltica Tõdva maanteeviaduktid. Leedus olid suuremad ehitusobjektid tuulepargi taristurajatised Kelmė ja Pagėgiai rajoonides, alajaam Kelmės ning erinevate NATO väljaõppekeskuste hooned ja taristud.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.