Liigu sisu juurde

Merko kasutab käibemaksu tõusu müügiargumendina

Daam koerakesega jalutab Merko Lahekalda arenduse kortermajade juures.Foto: Mihkel Maripuu / Postimees / Scanpix

Merko Lahekalda arenduse kodulehel avaneb hüpikaken, mis selgitab uuel aastal kasvava käibemaksu mõju uute korterite hindadele. Praeguse maksumäära kasutamiseks tuleb leping sõlmida selle aasta jooksul ja tasuda ka võimalikult suur osa summast.

Sarnane teade on ka teiste Merko arenduste hinnakirjade juures.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Järgneb Merko teavitus:

2% on suur muutus

2024. aastast asendub praegune käibemaksumäär (20%) uue määraga (22%), mistõttu on käesoleval aastal kodu soetamine soodsam kui uuel aastal. Kui võlaõiguslik müügileping ja asjaõigusleping sõlmitakse sel aastal, on käibemaks kogu tasutud summalt 20 protsenti. Kui võlaõiguslik leping sõlmitakse sel aastal ja asjaõigusleping järgmisel aastal, siis on 22-protsendise käibemaksuga maksustatud vaid summa, mis tuleb tasuda järgmisel aastal asjaõiguslepingu sõlmimisel. Ehk mida suurem summa sel aastal tasutakse, seda soodsamaks korter kujuneb.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.