Liigu sisu juurde

Narva kaubanduskeskus läheb laenukontorist võetud võlgade katteks haamri alla

Miljonieurose alghinnaga on oksjonil ärimaa pindalaga 2103 ruutmeetrit ning sellel asuv Narva Centrumi hoone, kus kasulikku pinda on 2859 ruutmeetrit.Foto: pitbus.ru

Kohtutäitur paneb peatselt miljonieurose alghinnaga oksjonile Narva Centrumi kaubanduskeskuse, mille omanik on võtnud Hüpoteeklaen ASist kuus laenu ja nende tasumisega hätta jäänud.

Enampakkumisel tuleb müüki ärimaa pindalaga 2103 ruutmeetrit, millel asub Narva Centrumi hoone, kus kasulikku pinda on 2859 ruutmeetrit.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Keskuse tööstuskaupade turuna tegutsev 1000ruutmeetrine osa on antud allüürile, majas tegutseb ka rituaalide agentuur Nebesa (matusebüroo) ja restoran-baar-banketisaal Džungli. Kokku on üürilepingutega kaetud 1523 ruutmeetrit.

Intressikulu sööb kaks kolmandikku maja üüritulust

Keskuse haldaja on OÜ Servin Arendus, mis tegi majandusaasta aruande põhjal 2022. aastal 121 810 eurot müügitulu, aga jäi seejuures 61 137 euroga miinusesse. Suurima panuse kahjumisse andis intressikulu – aasta jooksul oli ettevõte laenude teenindamiseks kulutanud 77 747 eurot. Aruandest selgub, et Servin Arendusel on pikaajalisi kohustusi summas 653 800 eurot.

Keskusele on laenude tagamiseks seatud ühtekokku 900 000 euro eest hüpoteeke Hüpoteeklaen AS kasuks. Hüpoteegid tagavad kuut laenu aastatest 2018-2020. Kinnistusraamatust selgub, et Hüpoteeklaen kasutab oma tegevuses LHV pangast saadud laenuraha – kõik hüpoteegid on omakorda koormatud LHV panga kasuks seatud pandiga.

Enampakkumiselt kinnistut ostes hüpoteekide ja pandi pärast muret tundma ei pea, sest pärast oksjoni edukat lõppu need kustutatakse.

Servin Arendusele kuulus varasemalt ka majaga ühenduses olnud naaberhoone, aga 2017. aasta detsembris ostis Tallinna mnt 47 kinnistu Oleg Grossile kuuluv AS OG Elektra ning 2021. aastast tegutseb seal varasema turu pindadel Grossi Toidukaupade kauplus.

Centrumi teine naaber on Astri Grupile kuuluv Astri Keskus, mida omanik nimetab oma kodulehel Narva suurimaks ostu- ja meelelahutuskeskuseks.

Servin Arenduse juhatuse liige ja enamusosanik Aleksandr Jefimov jäi Ehituslehele tabamatuks.

Keskust juhtis teadmata kadunuks jäänud ärimees

Jefimov rajas keskuse koos ärimees Armand Noorkõivuga, kelle pärijad ka täna Servin Arenduse omanike hulka kuuluvad.

Noorkõiv jäi teadmata kadunuks 2010. aasta suvel, kui ta oli 34aastane. Postimees on kirjutanud, et oli erakordselt palav neljapäevane õhtu, kui Noorkõivu äripartner võttis ta Narva kesklinnas üheksakorruselise kortermaja eest auto peale, et koos töö juurde sõita. Äriasjade arutamiselt naasnuna läksid mehed lahku Noorkõivu kodumaja ees. Valget särki ja beeže plätusid kandnud Noorkõiv pidi minema otsejoones oma korterisse, aga sinna ta ei jõudnud.

Teadmata kadunuks jäänud Armand Noorkõiv. Foto: Politsei

Üks Noorkõivu sõpradest tegi politseisse avalduse, mille alusel algatati kriminaalasi inimeselt seadusliku aluseta vabaduse võtmise paragrahvi alusel. Ent uurimine tulemusi ei andnud ning Noorkõiv oli aastaid teadmata kadunud inimeste nimekirjas.

Noorkõiv jagas enne kadumist elu Narva ja Tallinna vahel ning mõlemas linnas levisid ajalehe Põhjarannik info kohaselt kuuldused, et kadunut olla korduvalt nähtud küll siin, küll seal ja isegi Venemaal.

Noorkõivu äripartner Jefimov rääkis Põhjarannikule aastate eest, et Noorkõiv tegi Moskvas äri ka Narva ettevõtja Andrei Gadzovskiga, kes poos end poolteist aastat pärast Noorkõivu kadumist oma kodus üles.

Veidi enne kadumist lahutas Noorkõiv Narvas oma abielu ning tema isiklik elu koondus täielikult Tallinna. Noorkõivust jäi Tallinna maha venelannast pruut, kes mehe kadunuks jäämise ajal ootas last, kes peaks praeguseks olema jõudnud teismeikka.

Jefimov on Põhjarannikule ka rääkinud, et pereprobleemid olid Noorkõivu äärmiselt ära kurnanud. “Mulle sööbisid mällu tema öeldud sõnad: “Tahaks ujuda kuhugi kaugele-kaugele, et mitte kedagi näha”,” meenutas Jefimov.

2016. aastal taotlesid lähedased kohtus Noorkõivu surnuks kuulutamist. Tema osalus Servin Arenduses liikus äriregistri andmetel pärijatele 2018. aasta kevadel, kui naaberkinnistu oli juba Grossile müüdud. Mõni kuu hiljem võttis ettevõte Hüpoteeklaenult esimese laenu.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega