Liigu sisu juurde

Nordea: Soome elamispindade rajamise kulud peaksid 15% langema, et see majanduslikult ära tasuks

Nordea panga prognoosi kohaselt ei taastu Soome ehitusturu töömahud veel ka järgmisel aastal ning see võib viia 2025. aastaks eluasemete ebapiisava kättesaadavuseni.Foto: Pekka Vyhtinen

Uute ja vanade eluruumide hinnavahe Soomes on viimastel aastatel märgatavalt kasvanud. Samal ajal on kasvanud ehituskulud ja maatükkide hinnad. Et elamuehitus muutuks taas kasumlikuks, peaksid maahinnad ja ehituskulud langema 15 % võrra või olemasolevate eluruumide hinnad tõusma, kirjutab Rakennuslehti.

“Ehitussektor ei hakka tõenäoliselt väga kiiresti taastuma enne, kui vanade eluruumide hinnad märkimisväärselt ei tõuse,” sõnas Nordea ökonomist Juho Kostiainen.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Panga prognoosi kohaselt ei taastu ehitusturu töömahud veel ka järgmisel aastal ning see võib viia eluasemete ebapiisava kättesaadavuseni 2025. aastal.

Praegusel hetkel võib Soome eluasemeturul näha aga pigem ülepakkumist nii korterite müügi-, kui üüriturul. Näiteks Helsinki piirkonnas odavnevad panga kinnitusel uued turutingimustel sõlmitud rendilepingud umbes 2% võrra aastas.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.