Liigu sisu juurde

Nordecon maksis Gerd Müllerile 222 000 eurot lahkumishüvitist

Nordeconi endine juht Gerd Müller. Foto: Raul Mee / Postimees / Scanpix

Aasta alguses Nordeconi juhi kohalt taandunud Gerd Müller sai ettevõttelt 222 000 eurot lahkumishüvitist, selgus täna avaldatud ettevõtte majandusaasta aruandest.

2018. aastast Nordeconi juhtinud Müller teatas möödunud aasta novembris, et lõpetab töö ehituskontsernis 7. jaanuaril 2024, kui tema teenistusleping läbi saab.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

“Nordeconi juhtimine on olnud äärmiselt huvitav, pingeline ja väljakutseid pakkuv,” teatas Müller siis pressiteate vahendusel. “Tunnen, et need kuus aastat on läinud ühest küljest lennates, teisalt on see olnud suurte muudatuste aeg, mis andnud võimaluse oma teadmisi ja oskusi pidevalt proovile panna. Nordeconil on väga võimekas ja kompetentne meeskond ning ettevõttel on ees tugev tööde portfell, samuti oleme astunud julgeid samme digitaliseerimise valdkonnas. Uue juhi jaoks on see alustamiseks hea hetk.”

“Nordecon on Gerdi juhtimisel suutnud tormisel turul kiirelt reageerida ning vajalikke muudatusi teha. Tänan teda pühendumuse eest nendel kuuel aastal. Nõukogu alustab nüüd uue juhatuse esimehe otsingut,” ütles Nordecon AS nõukogu esimees Toomas Luman.

Täna avaldatud majandusaasta aruandest selgus, et Müller sai lahkudes juhatuse liikme teenistuslepingu lõpetamise tasu summas 222 000 eurot, millele lisandus ettevõtte jaoks sotsiaalmaksu kulu 73 000 eurot.

Mülleri töötasu eelmise aasta eest oli 212 000 eurot, millele lisandus 16 000 eurot muid hüvesid (ametiauto, telefonikompensatsioon, täiendav tasustatud puhkus ja koolitused). Töötasu, lisahüvede ja lahkumishüvitisena teenis Müller eelmisel aastal kokku 450 000 eurot.

Aastaaruande tasustamisaruande kohaselt võib juhatuse esimees saada korraga kaks lahkumishüvitist:

  • lepingu lõppemisel, kui see toimub ettevõtte initsiatiivil,
  • konkurentsikeelu järgimise eest.

Mõlemal juhul saab hüvitise suuruseks olla kuni 12kordne kuu keskmine teenistustasu koos tulemustasudega

Nordeconi investorsuhete juht ja nõukogu liige Andri Hõbemägi kinnitas, et soov leping pikendamata jätta tuli Müllerilt. Seega peaks Mülleri hüvitise aluseks olema konkurentsikeelu järgimisega seotud punkt.

Uudist on 22. aprillil täiendatud infoga tasustamisaruandest ja Andri Hõbemägi kommentaariga.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.