Liigu sisu juurde

Pärnus rannapromenaadi äärde ehitatud kortermaja sai valmis, aga korterid on müümata ja arendaja soovib saneerimist

Droonikaader Pärnus valminud kortermajast, mille arendaja soovib saneerimist.Foto: Arco Vara

Pärnu rannapromenaadi ääres asuv 10 korteriga elumaja sai eelmisel nädalal valmis, aga arendaja osas algas juuni lõpus saneerimismenetlus.

Aadressil Mai 73 kortermaja arendanud osaühingu Cartec Haldus juht ja omanik Andrus Sabiin rääkis eelmisel nädalal, et majas sai ehitusjärgne koristus tehtud ja veel on vaja maja ümber asfalteerimistööd teha. Selleks nädalaks sai ka see töö tehtud.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Juuni lõpus algas maja arendaja saneerimisprotsess. Sabiin ütles, et ettevõte vajab saneerimist, sest ehituse peatöövõtja oli Eviko Ehitus, mis läks pankrotti ja jättis tööd pooleli. Ta ütles, et saneerimisega tahab ta vältida probleeme, mis võivad tekkida peatöövõtja pankrotiga.

Sabiini sõnul tähendas Eviko Ehituse pankrot, et pidi maja lõpuni ehitamiseks ise peatöövõtja rolli astuma. Ehitus venis planeeritust pikemaks ja ehituse lõpetamisel selgus, et mõningate kaupade eest pidi uuesti maksma, sest eelmine peatöövõtja oli nende eest tasumata jätnud.

Kinnistusraamatu andmetel on maja 10 korterit kõik arendaja omanduses, aga Sabiin kinnitas, et kolm korterit on tänaseks ostjad leidnud.

Esimesena ostis kahe aasta eest majas korteri ja maksis selle eest käsiraha kortermaja müüki korraldanud LVM Kinnisvara juhile Ingmar Saksingule kuuluv ettevõte. Maja pidi valmima möödunud aasta lõpuks, kui seda ei juhtunud, soovis Saksing lepingust taganeda ja raha tagasi. Mais sõlmisid Cartec Haldus ja Saksingu firma kohtus kompromissi, millega pidi arendaja maksma kuu jooksul Saksingu firmale 42 375 eurot.

Võlg on tasumata, seda menetleb kohtutäitur, kes on juuli alguses Saksingu ettevõtte nimel lisanud kinnistusraamatusse keelumärke kinnisasja käsutamise keelamiseks.

Sabiin avaldas lootust, et saneerimise käigus keelumärge eemaldatakse ega takista korterite müüki ning Saksingu nõuet kärbitakse.

LVM praegu enam korterite müügiga ei tegele ja arendaja on müügi üle andnud Arco Varale. Sabiini sõnul on pärast seda tekkinud mitu ostuhuvilist.

Arco Vara pakub kortereid LVMi hinnakirjast soodsamalt.

Näiteks neljatoaline korter, kus on 84.3 ruutmeetrit, on praegu saadaval hinnaga 318 000 eurot (ruutmeetri hind 3772 eurot), LVM pakkus sama korterit hinnaga 350 000 eurot.

Selle raha eest saab kolm magamistuba ja avatud planeeringuga köök-elutoa, mille terrassile avanevad klaasist lükanduksed pikendavad eluruumi mere suunal. Korteri esikus on kupliga katuseaken.

Cartec Halduse saneerimisprotsess algas eelmisel nädalal. Ettevõtte saneerimist alustatakse ettevõtte majanduslike raskuste ületamiseks: firma likviidsuse taastamiseks, kasumlikkuse parandamiseks ja jätkusuutliku majandamise tagamiseks. Tavapäraselt on saneerimiskava kinnitamise eelduseks, et võlausaldajad on valmis osalisest nõudest loobuma ja pikendama alles jäänud võla maksetähtaega.

Cartec Haldusel oli artikli kirjutamise ajal maksuvõlg summas 11 202 eurot.

Firmale kuuluvad kinnistusraamatu andmetel 10 korterit valminud majas. Korteritele on seatud kolm hüpoteeki:

  • Kaks miljonit eurot osaühingu Credit One OÜ kasuks.
  • 75 000 eurot Pärnu linna kasuks.
  • 50 000 euro Saksingu ettevõtte kasuks.

Cartec Halduse saneerimisnõustaja on Kaimo Räppo.

Võlausaldaja saab ettevõtja esitatud võlanimekirjas välja toodud võlausaldaja nõude suuruse ja tagatusega tutvuda, esitades sellekohase taotluse e-postiga saneerimisnõustajale.

Võlausaldaja peab võlanimekirjas nimetatud nõudega mittenõustumisest saneerimisnõustajat teavitama. Kui võlausaldaja, kelle nõuet soovitakse saneerimiskavaga ümber kujundada, ei nõustu võlanimekirjas nimetatud andmetega, esitab ta saneerimisnõustajale hiljemalt 22. juuliks kirjaliku avalduse, milles märgib, mis ulatuses ta nimetatud nõudega ei nõustu, ja esitab neid asjaolusid tõendavad tõendid. Avalduse tähtpäevaks esitamata jätmisel loetakse, et võlausaldaja on nõude suurusega nõustunud.

Vastavalt saneerimismäärusele toimub saneerimiskava vastuvõtmine hiljemalt 21. augustil ja kava esitatakse kohtule kinnitamiseks hiljemalt 27. augustil. Vähemalt kaks nädalat enne saneerimiskava vastuvõtmise tähtaja lõppu avaldab saneerimisnõustaja teate saneerimiskava projekti kohta väljaandes Ametlikud Teadaanded ja edastab saneerimiskava projekti ja selle kohta avaldatud teate puudutatud isikutele.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kogemus loeb

Eesti Rahva Muuseumi ja Raadi mõisapargi vahetusse lähedusse oleme ehitamas uut kaheksa kortermajaga elamukvartalit Raadiraja. Lisainfo: raadiraja.ee.

Ehitustrust on asjatundlik partner ja toetab Teid ehitusettevõtmistes.

  • Ehituse peatöövõtt ja projektijuhtimine
  • Projekteerimis- ja ehitustöövõtt
  • Hoonete ehitus
  • Kinnisvaraarendus
Tutvuge tehtud töödega