Peagi avaneb 30 miljoni euro suurune väikeelamute renoveerimistoetus

Kliimaminister saatis sel nädalal kooskõlastusringile eelnõu, millega jagatakse väikeelamute omanikele ligi 30 miljonit eurot renoveerimistoetust.

Ministeerimumi pressiteates seisab, et võrreldes varasema taotlusvooruga muutub toetuse taotlemine lihtsamaks tänu kahele uuendusele:

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress
  • Esiteks võetakse kasutusele e-toetuste keskkond, tänu millele pole enam dokumente tarvis saata e-postiga.
  • Teiseks kehtestatakse päikesepaneelide ja inverterite taotlemiseks kindlad ühikuhinnad. See tähendab, et toetatava tegevuse jaoks on ette nähtud fikseeritud summa, mis ei muutu, isegi kui projekt läheb plaanitust kallimaks või odavamaks. Toetuse saamiseks ei pea esitama arveid ega maksekinnitusi, vähendades niiviisi bürokraatiat. Oluline on see, et tööd on nõuetekohaselt vastu võetud.

Toetuse kogueelarve on ligi 30 miljonit eurot, mida jagatakse Euroopa Liidu taaste- ja vastupidavusrahastu (RRF) vahenditest. Toetust saab taotleda üksikelamu ja kuni kahe korteriga elamu või ridaelamu renoveerimiseks. 

Sarnaselt varasematele voorudele sõltuvad ka 2024. aastal toetuste määrad tehtavate tööde mahust ja asukohast. Terviklikul rekonstrueerimisel on toetussumma Tallinnas ja Tartus kuni 30 000 eurot, nendega piirnevatel aladel kuni 40 000 eurot ja mujal kuni 50 000 eurot. See tähendab, et rohkem makstakse toetust seal, kus rekonstrueerimine on riigi toeta eriti raskendatud. Osalisel rekonstrueerimisel ehk üksikute tööde tegemisel on toetusmäär üleriigiliselt 20% ja kuni 20 000 eurot. Päikesepaneelide paigaldamisel on toetusmäär üleriigiliselt 30% ja kuni 20 000 eurot.

Toetus panustab riigi pikaajalisse eesmärki, milleks on renoveerida aastaks 2050 kogu hoonefond energiatõhusaks. Selle tarbeks käivitati 2022. aastal LIFE IP BuildEST programm, et arendada ehitussektori võimekust suurte renoveerimisprojektide läbiviimiseks. Lisaks suunab riik aastatel 2022–2027 elamute renoveerimiseks vähemalt 366 miljonit eurot.  Praeguseks on toetuse eraldamise otsus tehtud juba 2255 korral kogusummas 15,36 miljonit eurot. Projekte on rahastatud nii Euroopa Liidu Taaste-​ ja vastupidavusrahast (RRF) kui ka riigieelarvelistest vahenditest.

Väikeelamute toetuse eelnõu on esitatud kooskõlastusringile ja ettepanekuid oodatakse 20. veebruarini. 14 kalendripäeva peale määruse jõustumist avatakse taotluste vastuvõtt.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.