Liigu sisu juurde

Pro Kapital alustas Tallinnas Kristiines kortermaja ehitust

Arhitekti eskiis Uus-Kindrali majadest Tondil, mille ehitust Pro Kapital alustas.Foto: Allianss Arhitektid

Kinnisvaraarendusettevõte Pro Kapital alustas Tallinnas Tondil Kristiine City elukvartalis Kindrali Majade projekti järgmise etapi ehitustöid, mille käigus valmib 2025. aasta lõpuks 90 korteri ja ühe äripinnaga elamu aadressil Talli 3/Sammu 8. 

Pro Kapitali turundusjuhi Maria Varblase sõnul on alanud nii hoone ehitus kui korterite avalik müük. “Pro Kapital on Kristiine Citys arendanud juba üle kümne aasta ning Uus-Kindrali majade projekt on loogiline jätk eelnevalt valminud Kindrali Majade hoonetekompleksile – sama on nii kontseptsioon kui arhitektid,” märkis ta.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Nii Uus-Kindrali kui varem ehitatud Kindrali Majade hoonete ja maastikuarhitektuur on valminud Allianns Arhitektide poolt arhitekt Indrek Tiigi juhtimisel. Sisearhitektiks on Galina Burnakova.

Osadest korteritest avanevad vaated Toompeale.Foto: Pro Kapital
Hoonete vahele tekkiv sisehoov.Foto: Allianss Arhitektid
Hoone tänava poolt.Foto: Allianss Arhitektid

Varblane leidis, et Tallinna kinnisvaraturg on projektiks valmis, 31% korteritest on juba eelmüügis realiseeritud ning see on ka põhjus, miks kopp maasse löödi.  

Arenduse kodulehel avaldatud hinnakirja kohaselt maksab soodsaim vaba korter 170 100 eurot. Selle eest saab teisel korrusel 40,1 ruutmeetri suuruse korteri.

Kalleim vaba korter maksab 479 970 eurot, mille eest saab 131,5 ruutmeetri suuruse korteri, kus on neli magamistuba.

Varblase sõnul toob Kindrali Majade uus etapp ehk Uus-Kindrali väikelinnaliku olemisega Kristiine Citysse üksjagu nii linnasüdame elavust kui kodust rahu. Ehitatav hoone on 7-korruseline, majas on ühe- kuni viietoalised korterid. Esimesel korrusel on eraldi sissepääsuga stuudiokorterid, enamusel kodudest on rõdud või lodžad. Hoonete juures on välised rattaparklad ja majades sees turvalised hoiuruumid jalgratastele ja lapsevankritele. 

Eestis on Pro Kapitalil hetkel lisaks Uus-Kindrali majale veel ehituses olev objekt Kalaranna Kvartali viimase etapi arendus. Samuti tegeletakse arendustega Riias ja Vilniuses.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.