Liigu sisu juurde

Pro Kapital küsib võlakirjaomanikelt ajapikendust

Renderdus Kalaranna kvartali viimasest neljast majast. See on ainus projekt, mida Pro Kapital praegu ehitab.Foto: Pro Kapital

Kinnisvaraarendaja Pro Kapital tegi võlakirjaomanikele ettepaneku pikendada tagamata võlakirjade tähtaega kuni nelja aasta võrra.

2021. aasta alguses ligi kümne miljoni euro eest müüdud võlakirjade lunastamistähtaeg on 31. oktoobril 2024. Pro Kapital tegi täna börsi vahendusel võlakirjaomanikele ettepaneku pikendada tähtaega 2+2 aasta võrra.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Esialgsete plaanide kohaselt on Pro Kapital valmis võlakirjad lunastama 31. oktoobriks 2026, kui käimasolevad arendusprojektid on lõppenud. Samas küsib ettevõte luba lunastamistähtaega veel kahe aasta võrra edasi lükata juhul, kui olukord kinnisvaraturul ei vasta oodatule.

Juhul, kui üle poole võlakirjaomanikest on plaaniga nõus ja tähtaeg muutub, siis pikendatud perioodi eest ehk alates 1. novembrist 2024 tõstaks Pro Kapital intressimäära 1% võrra ja maksaks senise 8% asemel 9%.

Lisaks pakub Pro Kapital, et maksab 31. oktoobril 2024 investoritele välja 15% võlakirja nimiväärtusest ehk 42 senti igalt võlakirjalt ja uueks nimiväärtuseks oleks 1. novembrist 2024 2,38 eurot võlakirja kohta. Väljamakse eelduseks on, et Pro Kapital on selleks ajaks suutnud lunastada 28 500 000 euro eest Rootsis välja antud võlakirju. Nende lunastamistähtaeg saabub 20. veebruaril 2024.

Võlakirjaomanikel on aega 20. septembrini aega hääletada, kas nad on uute tingimuste poolt või vastu.

Sel nädalal avaldas ettevõte ka esimese poolaasta majandustulemused. Pro Kapital teatas börsile, et ettevõte käive on kukkunud – 2023. aasta esimese poolaasta müügitulu oli 16,1 miljonit eurot ehk ligi kaks korda vähem kui aasta varem samal perioodil. Veelgi suurem kukkumine oli teise kvartali müügimahus – selle aasta 2,7 miljonit eurot võrrelduna 23,3 miljoni euroga 2022. aastal. Ettevõte põhjendas käibe kukkumist sellega, et eelmisel aastal valmisid ja anti ostjatele üle Kalaranna kvartali korterid, selle aasta esimesel poolaastal ükski uus objekt valmis pole saanud.

Kuue kuu puhaskahjum oli 292 000 eurot võrrelduna 4,1 miljoni euro kasumiga võrdlusperioodil. Teise kvartali puhaskahjum oli 1,6 miljonit eurot võrreldes 4,4 miljoni euro suuruse kasumiga 2022. aastal.

Pro Kapitali esimese poolaasta tulemuste ja kinnisvaraprojektide kohta saad lähemalt lugeda sellest artiklist.

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.