Projektibüroo tõi advokaadibüroode motivatsioonisüsteemi oma valdkonda
Eesti suurimate peaprojekteerijate hulka kuuluv Projektibüroo pakub töötajatele juuramaailmas levinud skeemi, millega ettevõtte võtmetöötajad saavad firmas osaluse.
Projektibüroo tegevjuht Andero Mardo rääkis, et motivatsioonisüsteemi loomise põhjuseks oli soov ettevõtte tuumikut firmas hoida. “See on keeruline,” nentis ta. “Vanasti inimesed olid pool elu ühes kohas, aga nüüd liiguvad kiiresti ja keskmiselt ollakse ühe tööandja juures kolm aastat.”
Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.
Inspiratsiooni motivatsioonisüsteemiks, kus töötajaid kutsutakse partnerite sekka, sai Mardo sarnaseid põhimõtteid juba pikemat aega kasutanud juuramaailmast. Partnerlussüsteemis osalevad kõik töötajad. Oluline pole inimese ametikoht, vaid tema panus ettevõttesse.
Kui inimene on firmas viis aastat töötanud, kaaluvad ettevõtte osanikud tema panust ja otsustavad, kas kaasata ta partnerlussüsteemi. “Oluline on, et näeme temas lisaväärtust ettevõttele. Uue osaniku lisandumisega ei tohi meie pott lahjeneda, kuigi teiste osanike osalus väheneb mõnevõrra,” selgitas Mardo.
Projektibürool on kaht tüüpi osanikke. Partnerlusprogrammiga lisandunud töötajatele ehk tulevastele osanikele antakse eelisosakud, mis tagavad õiguse saada ettevõttest dividendi enne teisi omanikke. “Partnerina tunned, et töötad ka iseenda heaks,” lisas Mardo.
Mardo tõi partnerlusprogrammi kõrval välja veel kaks tegurit, mis tagavad ettevõttes hea töökeskkonna:
- Lame struktuur: puudub keeruline hierarhia, mis lihtsustab suhtlust ja koostööd.
- Valdkonnaspetsialistidest juhid: osakonnajuhid mõistavad töö sisu ja suudavad õigesti hinnata projektide ajakulu, mis tagab tõhusa töökorralduse ja töötajate rahulolu.
Mardo sõnul on selline süsteem ideaalne ka ettevõtte juhtimise mõttes, sest tiimijuhid oskavad anda adekvaatseid hinnanguid, töötaja jaoks aga tähendab see, et otsene juht mõistab tema töö olemust ja vajadusi.
Kiire kasv ja mitmekesised võimalused
Projektibüroo kasv on olnud kiire. Alustati 2018. aastal kasutuslubade teenuse pakkumisega ning esialgu tegeles üks osanik müügi ja turundusega ning teine tööde läbiviimisega. Aasta hiljem laiendati tegevusvaldkonda ja sõlmiti esimene peaprojekteerimise leping.
2019. aastal sündis arhitektuuriosakond, 2020. aastal alustas konstruktorite osakond, 2021. aastast pakub ettevõte projektidele ekspertiisi.
Praegu töötab Projektibüroos ligi 40 inimest, ettevõtte aastane müügikäive on ligi neli miljonit eurot ja firma kuulub Eesti kolme suurima peaprojekteerija hulka.
Lisaks peaprojekteerimisele tegutseb eelmise aasta sügisest Projektibüroost välja kasvanud kinnisvara arendusega tegelev ettevõte Landen Kinnisvara, mis alustab juba selle aasta esimeses pooles kahe arendusprojekti müügiga – üks Tallinnas (Paldiski mnt 95) ja teine Tartus (Eskadrilli tn 2).
Projektibüroo kõrval tegutseb ka Projektibüroo Järelevalve OÜ, mis pakub omanikujärelevalve ja tellija konsultatsiooni teenuseid.
“Erinevate teenuste koondamisel oleme loonud tugevama ja mitmekesisema grupi, mis võimaldab pakkuda laiaulatuslikke lahendusi nii klientidele kui ka töötajatele,” lausus Mardo. Ühtse ettevõtte tugevust ja mitmekesisust kajastas Äripäeva artikkel.
Mardo rõhutas, et grupisiseselt saavad töötajad end proovile panna erinevates valdkondades, näiteks kinnisvaraarenduses või ehitusekspertiisis. “See loob võimaluse laiendada oma teadmisi ja kogemusi ning annab töötajatele väärtusliku vaatenurga kogu ehitusprotsessile,” lisas ta.
Projektibüroo lähenemine – tugeva partnerlusprogrammi, paindliku töökorralduse ja erialase spetsialiseerumisega juhtimise kaudu – teeb ettevõttest atraktiivse töökoha nii valdkonna spetsialistidele kui ka neile, kes otsivad karjäärivõimalusi ehitussektoris. Firma kiire kasv, uuenduslikud ideed ja mitmekesised arenguvõimalused kinnitavad selle positsiooni Eesti tipptegijate hulgas.
Projektibüroo OÜ on pälvinud Äripäeva tunnustuse kui eeskujulik ettevõte, mida kinnitab vastav märgis. Lisainfot leiate siit.