Liigu sisu juurde

Rahvusarhiivi endise hoone hind tõusis enampakkumisel 3,4 miljoni euroni

Tõnismägi 16 kinnistul asuva endise asutusehoone suletud netopind on 1 788 ruutmeetrit.Foto: RKAS

Tallinnas Tõnismägi 16 asuvat endist Rahvusarhiivi kinnistut enampakkumisega müünud Riigi Kinnisvara AS (RKAS) sai kaks pakkumust, millest kõrgem oli 3 400 020 eurot.

Alghinnaga võrreldes tõusis 3,1 miljoni euroga pakkumisele pandud kinnistu hind enam kui 300 000 eurot.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Müüja reklaamis, et kinnistul on hea arenduspotentsiaal tänu paiknemisele kesklinna piirkonnas. Ümbruses asuvad kortermajad,  äri- ning teenindushooned. Lähedal paiknevad Eesti Rahvusraamatukogu, Tõnismäe Riigigümnaasium, Tallinna Muusika- ja Balletikool, Ministeeriumite ühishoone ja Tallinna Tehnikakõrgkool. 

Tõnismägi 16 asutusehoone hoovi poolt vaadatuna. Foto: RKAS

Tõnismägi tänav 16 kinnistul asuvad endine asutusehoone suletud netopinnaga 1 788,2 m2 ja arhiivihoidla suletud netopinnaga 2 122,1 m2

Tõnismägi 16 kinnistul asuv endine arhiivihoidla.Foto: RKAS

Asutusehoonel on viis korrust, millest üks katusekorrus ja lisaks keldrikorrus, esialgselt on hoone ehitatud korterelamuks. Arhiivihoidlal on üks maapealne korrus ja üks keldrikorrus. Hoovis asuv arhiivihoidla ja asutusehoone on omavahel ühendatud. 

Arvestades, et naaberhoonestuse maht on suurem, võib uus omanik tõenäoliselt kinnistule ehitusmahtu lisada uue detailplaneeringu taotlemisega. 

Tõnismägi 16.Foto: RKAS

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.