Liigu sisu juurde

Rendin trügis kinnisvaraportaalide mängumaale, KV.ee andis vastulöögi

Kinnisvaraportaali KV.ee haldava osaühingu Allepal juht Tarvo Teslon.Foto: Sander Ilvest / Postimees / Scanpix

Kinnisvaraportaal KV.ee asus konkureerima turvaliste üürilepingute platvormiga Rendin, kui tuli välja üürikinnisvara jaoks mõeldud teenusega, mis pakub sarnast kaitset nagu varem turul olnud platvorm.

Rendini tootejuht Jan-Matthias Mandri hindas, et tegemist on KV.ee vastukäiguga sellele, et Rendini kuulutuste keskkond kasvab kiiresti ja on ühes kliendigrupis esikohale tõusnud.

Telli uudiskiri ja saadame sulle kord nädalas ülevaate Ehituslehe olulisematest lugudest.

Palun sisesta korrektne e-posti aadress

Mõlemad teenuse ülesehitus on suures osas sama:

  • pakutakse üürnike taustakontrolli,
  • mõlemal on keskkond üürilepingute ja üleandmis-vastuvõtmisaktide koostamiseks ja haldamiseks ning üürileandjate ja üürnike omavaheliseks suhtluseks,
  • teenuse kese on tagatisraha asendav üürikindlustus.

Ka hinnastamine on sarnane:

  • mõlema teenusega liitumine on üürileandjale tasuta,
  • lepingu sõlmimisel peab üürnik KV.ee keskkonnas maksma edaspidi igakuiselt kolm protsenti üürihinnast platvormile teenustasuks. Rendini keskkonnas on vastav tasu 2,5 protsenti kuuüürist.

Tooted erinevad kahe nüansi osas:

  • Rendin pakub oma keskkonnas kuulutamist tasuta, KV.ee-s on see tasuline.
  • KV.ee pakub abi avariiolukordade kõrvaldamisel ja lukuabi teenust.

“Tootel on kindlasti Rendini teenusega sarnasusi, aga küllaldaselt ka erinevusi ning nii nagu turule mahub mitu kinnisvaraportaali ja kindlustusettevõtet, siis ilmselt on turul ruumi ka teistele sarnastele teenustele tulevikus,” rääkis KV.ee keskkonda haldava osaühingu AllePal juhatuse liige Tarvo Teslon. “Meile meeldib, et nad turule tulid ja üürituru parendamisega pihta hakkasid.”

Tesloni sõnul võivad teenused pealtnäha sarnaseid tunduda, aga ta peab KV.RENTi siiski unikaalseks teenuseks. “Oleme teenuse arendamisel piisavalt kaugel, et turule siseneda, samas on meil tootearendus alles üsna algusjärgus,” rääkis ta. “Plaanid on suured, liigume samm-haaval. Eesmärk ei ole joosta sprinti vaid maratoni ning olla turul ka 10 aasta pärast.”

Rendini tootejuht Mandri leidis, et tegemist on KV.ee vastukäiguga, sest algselt ainult üürnike kindlustamisega tegelenud platvorm lisas oma keskkonda ka tasuta kuulutamise võimaluse ja selle kasutamine muutub aina populaarsemaks.

Mandri sõnul avaldati nende keskkonnas eelmise aasta viimases kvartalis igal nädalal keskmiselt 145 uut üürikuulutust, mis teeb keskmiselt päevas ligi 21 uut kuulutust. Võrreldes aasta varasemaga tähendas see uute kuulutuste hulga kahekordset kasvu. “Selle aasta esimesed kuud on läinud isegi kiiremas kasvutempos,” sõnas ta.

Mandri väitel on Rendinis täna kõige rohkem otse omanikult lisatud kuulutusi. “KV.ee-s, mida tihti peetakse Eesti suurimaks kinnisvaraportaalis, on hetkel ligikaudu 530 otse omanikult kuulutust, meie keskkonnas on neid ligikaudu 675,” rääkis ta.

Koos maaklerite kuulutustega on KV.ee valik Mandri andmetel siiski suurem – seal on kokku ligikaudu 3000 kuulutust, Rendini platvormil enam kui 800.

Mandri meelest on loogiline, et KV.ee pidi hakkama konkurentsis püsimiseks lisateenust pakkuma – kui Rendinis saab tasuta kuulutada ja kanal töötab, siis tasulistel portaalidel on raske oma turuosa säilitada.

Tesloni sõnul on KV.ee tuntust ja kasutajate arvu pidevalt kasvatanud ja portaal on selgelt turuliider. “Kui kõik teiste portaalide külastusnumbrid kokku liita, siis KV.ee külastus on ikka mitu korda suurem,” nentis ta. “Oleme alati pidanud oma kliendiks eelkõige kinnisvara otsijat-sirvijat ja see on ära tasunud. Iga euro eest saab meie juures rohkem näitamisi, klikke, kõnesid ja kirju, kui kuskil mujal, oleme seega kõige soodsam kinnisvaraportaal.”

Mandri rääkis, et Rendin ei soovinud algselt kuulutustekeskkonda ehitada, sest see on väga suur ja kallis töö, aga oli selleks sunnitud, sest kinnisvaraportaalid ei soovinud nende kuulutusi avaldada. Mandri meenutas, et Rendini tõrjumiseks kuulutuste keskkonnast muutsid need isegi kasutustingimusi.

Teslon selgitas, et KV.ee teenuse hinnakiri on erinevatele kliendigruppidele erinev. “KV.ee külge on aeg-ajalt üritanud “puukida” nö kuulutuste vahendajad, kes on liitunud kinnisvaraportaalide soodsate maakleri pakettidega ja üritavad omanike kuulutusi vahendades vahelt teenida,” rääkis ta. “Kuna nõudlust paistis olevat, tegime sellistele firmadele eraldi kuulutuste vahendaja paketi. Ka Rendin hakkas vahendama omanike kuulutusi, palusime valida õige paketi. Tundus, et vahendaja pakett neile ei sobinud.” 

Toimetaja valik

Avaleht Kõik lood

Suured lood

Kõik suured lood

Kui su tooteid või teenuseid kasutatakse ehitusobjektidel või sõltub nende müük objektide valmimisprotsessist, siis on meie andmebaas sulle oluliseks tööriistaks ettevõtte käibe kasvatamisel.

Proovitellimus annab täieliku ligipääsu. Krediitkaarti pole vaja.

Palun sisesta eesnimi
Palun sisesta perenimi
Palun sisesta ettevõtte nimi
E-posti aadress ei ole korrektne
Telefoninumber ei ole korrektne
Kirjuta vastus läbivalt väiketähtedega

Kampaania tingimused. Tutvumistellimuse saad vormistada, kui sa pole enne Ehitusbörsi kasutanud. Registreerimisel kasuta ettevõtte domeeniga e-posti aadressi. Kui ettevõte ei kasuta oma domeeniga e-posti aadresse, siis saad tellimuse vormistada äriregistris kirjas oleva ettevõtte ametliku kontaktaadressiga.